Ciekawostki

Ciekawostki o Seattle - 14 Najciekawszych Informacji

Damian H.

Seattle jest jednym z miast, które najczęściej przychodzi nam odwiedzać. To także miejsce, które zawsze wyjątkowo nas zaskakuje i choć nie jest najczęściej wybieranym kierunkiem wśród polskich turystów to zdecydowanie warto dać Seattle szansę, bo oprócz interesującej historii, licznych wydarzeń i atrakcji, także przyroda wokół miasta jest wyjątkowo imponująca. 

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

10 Ciekawostek o Seattle, które warto poznać przed podróżą: 

1. Teren dzisiejszego Seattle zamieszkiwany był przez przynajmniej kilka tysięcy lat! Na długo zanim powstały tam pierwsze europejskie osady rejon zamieszkiwany był przez plemiona Duwamish, Suquamish, Stillaguamish i Muckleshoot. Warto pamiętać jak długa, trudna oraz ciekawa jest historia rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej.

2. Seattle sporo łączy z Alaską! Lata poważnego rozkwitu Seattle wiążą się z okryciem złota w kanadyjskim Klondike w 1896 roku. To wtedy dziesiątki tysięcy poszukiwaczy podróżowało do Seattle aby wyruszyć w długi rejs na odległą Alaskę, skąd mogli rozpocząć dalszą podróż do Jukonu. 

3.Wjazd windą na szczyt słynnego Space Needle zajmuje tylko 43 sekundy.

seattle-ciekawostki.jpg

4. Seattle jest miejscem narodzin Starbucksa. Ta największa sieć kawiarni została założona właśnie w Seattle w 1971 roku

5. W Seattle żyją najbogatsi tego świata. Swoje posiadłości w Seattle mają między innymi Bill Gates (założyciel Microsoft) oraz Jeff Bezos (założyciel Amazon). Oboje mają zresztą swoje domy blisko siebie, w bogatej dzielnicy Medina. 

6. Seattle wierzy w zieloną energię. Miasto Seattle, ze względu na swoją lokalizację, mocno inwestuje przede wszystkim w hydroelektrownie. Do 2050 roku władze mają nadzieję całkowicie odejść od paliw kopalnianych. 

7. W Seattle nie jest wcale aż tak deszczowo! Choć Seattle utożsamiane jest z deszczem to średnia roczna opadów jest tam niższa niż w miastach jak Chicago czy Nowy Jork.

8. Seattle to miasto kultury, sztuki i koncertów. W Seattle nie da się nudzić. W mieście odbywają się liczne wydarzenia kulturalne, a mieszkańcy chętnie z nich korzystają. 

9. W Seattle znajduje się nawet pięćset domów na wodzie.

10. Słynny rynek Pike Place Market to najdłużej działający rynek w całych Stanach Zjednoczonych. 

informacje-seattle.jpg

11. Dzisiejsze Seattle zostało odbudowane na gruzach miasta, które prawie całkowicie spłonęło w wielkim pożarze z 1889 roku. Ślady tego zdarzenia wciąż można odnaleźć w podziemiach miasta. 

12. Boeing pochodzi z Seattle! Dzisiejszy gigant branży lotniczej, firma Boeing została założona w 1916 roku przez Williama Boeinga właśnie w Seattle. 

13. W otoczeniu Seattle znajdują się aż trzy Parki Narodowe USA: Mount Rainier, Olympic i North Cascades. Warto o tym pamiętać planując podróż do Seattle. 

14. Seattle jest dobrą bazą do odwiedzenia Kanady. Miasto dzieli zaledwie 150 kilometrów do granicy.