Wycieczki na Alaskę

Kierunki podróży - Alaska
Alaska - wycieczki samodzielne lub z polskim przewodnikiem.
Przykładowy Program

Alaska to największy, najrzadziej zaludniony i najbardziej dziki stan całej Ameryki. To miejsce, gdzie spotkania z przyrodą są na porządku dziennym i gdzie natura wciąż dyktuje swoje warunki. Twoja wycieczka na Alaskę zostanie zaprojektowana przez nas specjalnie dla Ciebie, dzięki czemu zobaczysz tą krainę nie tylko z perspektywy turysty, ale również lokalnego mieszkańca.

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Planujesz podróż na Alaskę? Organizujemy zarówno wycieczki dla kameralnych grup, jak i wycieczki samodzielne typu Self-Drive po Alasce. Najlepsze rozwiązanie zaproponujemy znając ilość osób biorących udział w wycieczce, preferowane daty, marzenia do spełnienia podczas podróży oraz oczekiwania wobec standardu noclegów czy transportu.

Alaska, czyli podróż bliżej natury. 

Alaska to legendarna destynacja. Po kilku wspaniałych latach spędzonych na szlakach Skandynawii, mamy przyjemność zaprosić Cię na Alaskę - do miejsca, które dziś nazywamy naszym domem. 

Alaska zachwyci Cię przede wszystkim wszechobecną, wciąż dziką przyrodą, która jest tu na wyciągnięcie ręki. Organizujemy wycieczki na Alaskę, podczas których korzystamy z najpiękniejszych szlaków, najlepszych atrakcji stanu, a także bezpiecznie obserwujemy zwierzęta. 

Jesteśmy jedynym polskim organizatorem turystyki na Alasce. Nasza firma zarejestrowana jest w stanie Alaska (Niceland Travel LLC).Wierzymy, że mieszkając na Alasce możemy zagwarantować Ci przygodę życia, która będzie zarówno niezapomniana, jak i bardzo wartościowa, autentyczna oraz bezpieczna.

Jesteśmy także autorami książki "Alaska. Przystanek na krańcu świata", która jest dostępna we wszystkich większych (i mniejszych) księgarniach w Polsce. Naszym celem jest promocja tego pięknego stanu wśród Polaków, dlatego serdecznie zachęcamy do lektury. 

alaska-wycieczki-kopia.jpeg

Mieszkając na Alasce zdobyliśmy doświadczenie i wiedzę oraz nawiązaliśmy lokalne kontakty. Wszystkie realizowane przez nas programy wypraw na Alaskę oraz oferowane atrakcje przetestowaliśmy na własnej skórzeWierzymy, że to wartości, których nie da się zastąpić.

Chcemy zobaczyć z Tobą miejsca, którymi zachwycają się nie tylko turyści, ale także miejscowi. Podczas wycieczki na Alaskę czeka na Ciebie moc atrakcji: niekończące się pasma górskie, lodowce, łosie, wieloryby, jeziora, rzeki czy niedźwiedzie. Usłyszysz także prawdziwe historie, bezpiecznie odkryjesz cuda natury oraz poznasz losy Twojego przewodnika. 

Wycieczka na Alaskę z Niceland.

Wycieczki na Alaskę organizujemy na zamówienie. Chcemy, aby Twoja podróż była niezapomniana i dopasowana do Twoich marzeń. Wyprawy na Alaskę organizujemy dla grup rodzinnych, przyjaciół czy firm. Tworzymy także wycieczki Self-Drive na Alaskę dla osób indywidualnych, par czy rodzin z dziećmi. Stawiamy na kameralne grupy i bardzo indywidualne podejście. 

Organizujemy także grupy otwarte, do których można dopisać się indywidualnie czy w parze (na rok 2022 nie mamy już wolnych miejsc w grupach otwartych). Więcej informacji na temat takich wycieczek na Alaskę znajduje się w zakładce Wycieczki

Twoja podróż na Alaskę może odbyć się z polskim, mieszkającym na Alasce przewodnikiem. Chcemy aby, Twoje wakacje na Alasce były niesamowite i niezapomniane, a także bezpieczne i bezstresowe. Wierzymy, że miejscowy, doświadczony przewodnik to gwarancja udanej podróży. 

wycieczka-alaska.jpg

Samodzielna wycieczka na Alaskę - Self-Drive Alaska.

Specjalizujemy się także w organizacji wycieczek typu Self-Drive na Alasce. Zadbamy o stworzenie dla Ciebie programu, a także zajmiemy się rezerwacjami: samochodu, noclegów i preferowanych przez Ciebie atrakcji. Każdy aspekt wycieczki Self Drive na Alaskę dostosowujemy do potrzeb i oczekiwań naszych gości. Poza rezerwacjami otrzymasz od nas także program Dzień po Dniu z opisem kolejnych dni podróży; mapkę do nawigacji offline z zaznaczonymi lokalizacjami noclegów, atrakcji czy restauracji, a także miejscowe wsparcie w razie jakichkolwiek pytań czy problemów. 

Wycieczki typu Self-Drive na Alaskę organizujemy przede wszystkim dla turystów indywidualnych, par czy małych rodzin. Proszę pamiętać, że przy tego typu wyjeździe jesteście odpowiedzialni za odbiór samochodu na lotnisku, dotarcie na czas do wskazanych atrakcji oraz realizację programu. 

Wycieczki samodzielne Self-Drive na Alaskę to rozwiązanie najbardziej przyjazne portfelowi. 

Jeżeli interesuje Was taki wyjazd - zachęcamy do szybkiego kontaktu. Przed kontaktem sugerujemy przygotowanie daty podróży.

Wyprawa na Alaskę - dla kogo? 

Alaska to fantastyczne miejsce dla podróżników, którzy uwielbiają bliski kontakt z przyrodą. To raj dla wędrowców, miłośników zwierząt, a także osób, które podczas wakacji cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu. Wycieczka na Alaskę to także świetny wybór dla miłośników fotografii, którzy na miejscu doświadczą niekończących się możliwości do poprawy swojego warsztatu. 

Alaska to dobry pomysł na urlop zarówno dla podróżujących indywidualnie czy par, a także rodzin z dziećmi. Na miejscu, także na najmłodszych podróżników, czeka moc atrakcji - rejsy na obserwację wielorybów, pływanie kajakami, bezpieczna obserwacja zwierząt czy niesamowite Parki Narodowe. Na Alasce nie da się nudzić. 

Świetnym pomysłem na Alaskę jest podróż z grupą przyjaciół czy rodziną. Podczas takich wypraw otrzymacie program Szyty Na Miarę, który spełni Wasze marzenia i oczekiwania. 

alaska-wycieczka-usa.jpg

Najlepszy czas na Alaskę.

Najlepszym okresem na pierwszą wizytę na Alasce jest niewątpliwie lato.

W miesiącach od połowy maja do połowy września dni na Alasce są bardzo długie, a pogoda sprzyja aktywności oraz zwiedzaniu. W tym czasie miejscowa przyroda jest w swoim rozkwicie, a zwierzęta są najaktywniejsze. Wiele zależy od Twoich marzeń - jeżeli priorytetem są wędrówki, to najlepszym czasie będzie druga połowa lipca i sierpień; jeśli marzysz o obserwacji niedźwiedzi w Brooks Falls to warto odwiedzić Alaskę w lipcu lub pierwszej połowie września; a jeżeli chcesz uniknąć najwyższych cen oraz ludzi to wybierz późną wiosnę lub wczesną jesień. 

Nasz wybór: Najlepszy czas na pierwszą wycieczkę na Alaskę to miesiące letnie. Każdy z nich ma nieco inną charakterystykę, dlatego warto zastanowić się co jest dla Ciebie priorytetem. Czerwiec, lipiec, sierpień i wrzesień to świetne miesiące na podróż na Alaskę. 

Więcej o pogodzie na Alasce w poszczególnych miesiącach przeczytasz w naszym artykule: Kiedy Wybrać Się Na Alaskę. 

alaska-podróż-niceland.jpg

Największe Atrakcje Alaski

Na Alasce spotykają się ze sobą wszystkie żywioły i siły przyrody. Najlepsze atrakcje Alaski związane są przede wszystkim z nieokiełznaną naturą. 

Parki Narodowe na Alasce

Parki Narodowe to wizytówka Stanów Zjednoczonych, a te na Alasce są największymi w całej Ameryce. Alaska ma aż osiem parków narodowych i tylko Kalifornia przebija nas pod tym względem. Większość z parków na Alasce nie jest łatwo dostępnych, ale przy odrobinie chęci i planowania można się nimi zachwycać. Zdecydowanie warto! 

Góry, góry, góry

Nie mamy wątpliwości, że to właśnie wysokie szczyty kojarzą Ci się z Alaską. I masz całkowitą rację! Na Alasce znajduje się aż trzydzieści pasm górskich, w tym niesamowite góry Wrangla, góry Alaska czy góry Chugach. Alaska szczyci się także siedemnastoma z dwudziestu najwyższych szczytów całych USA, na czele których stoi oczywiście Góra Denali - najwyższy szczyt całej Ameryki Północnej.

Zwierzęta na Alasce

Zwierzęta to kolejna wizytówka naszego pięknego stanu. Na Alasce żyje ponad trzydzieści tysięcy niedźwiedzi brunatnych, sto tysięcy niedźwiedzi czarnych oraz kilka tysięcy niedźwiedzi polarnych. Masywne łosie spokojnie spacerują po naszych ulicach, a nad głowami latają przepiękne orły. Alaska to także fantastyczne miejsce do obserwacji wielorybów, na które zawsze zabieramy naszych gości. 

Lodowce 

Niestety, zmiany klimatu nie oszczędzają Alaski, a nasze lodowce są pierwszymi ofiarami wzrostu temperatury. Wciąż jednak istnieje na Alasce mnóstwo możliwości do ich obserwacji. Spacer po lodowcu Matanuska, wycieczka statkiem do lodowca Portage czy wędrówka górska do Harding Icefield to tylko kilka możliwości, z których korzystamy podczas wycieczek na Alaskę. W naszym stanie wciąż znajduje się ponad sto tysięcy lodowców! 

Wędkarstwo na Alasce

W naszym stanie znajdują się trzy miliony jezior i dziesiątki tysięcy rwących rzek, które w okresie letnim tętną rybim życiem. Od maja do września warunki wędkarskie na Alasce są fantastyczne, a swoich sił można spróbować na lokalnych wodach. Świetną atrakcją jest wycieczka na połów halibuta czy wędkowanie na rzece Kenai, która latem bulgocze od ogonów pięciu rodzajów łososi. 

alaska-wyprawa-niceland.jpg

Zorza polarna na Alasce

Alaska to także świetne miejsce do obserwacji zorzy polarnej. Gdy dni polarne się kończą, a noce stają się odpowiednio ciemne, nad głowami mieszkańców regularnie zaczynają tańczyć magiczne światła. Wycieczki na poszukiwanie zorzy organizujemy w okresie jesiennym oraz zimowym. 

Loty widokowe na Alasce

W naszym stanie nie ma zbyt wiele dróg lądowych, dlatego niezwykle ważną rolę odgrywają tu tzw. Air Taxi, czyli taksówki powietrzne. Latem, małe samoloty służą przede wszystkim turystom, którzy za ich pomocą dostać mogą się w niedostępne regiony Alaski. Obserwacja Góry Denali z pokładu awionetki, lądowanie na lodowcu czy przelot nad Parkiem Narodowym Wrangla - Św. Eliasza zawsze robią niesamowite  wrażenie. 

Urokliwe miasteczka i ciekawa historia

Alaska to także interesujący ludzie, którzy zdecydowali mieszkać się w tak odizolowanym stanie Ameryki. Na miejscu odwiedzamy najpiękniejsze miasteczka Alaski,  a także odkrywamy niezwykłą historię tego kawałka świat, która kryje się w opuszczonych kopalniach złota czy niedostępnych wioskach rdzennych mieszkańców Alaski. 

Programy wycieczek na Alaskę

Wszystkie programy zwiedzania Alaski, które tworzymy sprawdziliśmy na własnej skórze. Powstały w oparciu o nasze doświadczenia, a także sugestie miejscowych przyjaciół, rodziny oraz przewodników. Przykładowe programy znajdziesz w zakładce Wycieczki.

Biuro Podróży w USA - Odpowiedzialna Turystyka

Firma "Niceland Travel LLC" jest zarejestrowana w stanie Alaska w USA oraz jest czynnym członkiem lokalnych stowarzyszeń łączących firmy turystyczne na Alasce. Praktykujemy najwyższe standardy odpowiedzialnej turystyki, w którą mocno wierzymy. Spełniamy wymogi związane z bezpieczną (dla obu stron) obserwacją dzikich zwierząt; edukujemy gości zarówno przed, jak i podczas wycieczek; przestrzegamy zasad "Leave No Trace"; wierzymy w naukę; promujemy lokalną kulturę oraz swoimi decyzjami wspieramy lokalne społeczności i gospodarkę. 

Bogata sieć kontaktów w Stanach Zjednoczonych sprawia, że mamy dostęp do doświadczonych i utalentowanych przewodników praktycznie w każdym rejonie Ameryki Północnej.

Zapraszamy na nasze wyprawy do USA! 

Wycieczki do USA
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wycieczki na Hawaje oraz do innych stanów Ameryki.
Specjalizujemy się w wycieczkach prywatnych do USA oraz organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół.
Wszystkie nasze wycieczki do USA odbywają się z polskimi, doświadczonymi przewodnikami.