ISLANDIA

Kierunki podróży - Islandia
Wycieczki na Islandię z pasjonatami!
Zapytaj o wycieczkę

Islandia ma szczególne miejsce w naszych sercach. To właśnie na tej małej, niezwykłej Wyspie rozpoczęła się nasza przygoda z turystyką. Damian związany jest z Islandią od 2013 roku, a Elizabeth dotarła na Wyspę rok później. Oboje spędziliśmy tam łącznie kilka lat - mieszkając, studiując i pracując. To również na Islandii połączył nas los, dlatego z niesamowitą radością zawsze tam wracamy. W ostatnich latach zorganizowaliśmy wiele wyjątkowych wycieczek na Islandię.

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Wycieczki na Islandię z Niceland. 

Islandia to nasza pierwsza podróżnicza miłość. 

To miejsce, do którego wracamy nie tylko podczas prowadzenia wycieczek na Islandię, ale również we własnym wolnym czasie.

Fascynujemy się bogatą kulturą i niesamowitą historią Wyspy. Kochamy i szanujemy islandzką przyrodę i podczas każdej wycieczki na Islandię przekazujemy to uczucie naszym Gościom. 

Wycieczki na Islandię organizujemy od samego początku działalności Niceland. Na Wyspie Ognia i Lodu zjedliśmy zęby.

Na Islandii wypracowaliśmy świetne kontakty, dzięki czemu możemy oferować Wam wyjątkowe noclegi, sprawdzone atrakcje oraz najwyższą jakość

wycieczki-islandia.jpeg

Zdjęcie: Gdzieś na Zachodnich Fiordach Islandii. 

Wycieczki z USA na Islandię.

Ponieważ na codzień mieszkamy na Alasce, swoją ofertę wycieczek na Islandię kierujemy przede wszystkim do Polonii w USA. 

Każda organizowana przez nas wycieczka na Islandię jest tworzona specjalnie dla Was. Wspólnie zdecydujemy o tym, jak długi pobyt będzie odpowiedni, a także ustalimy budżet, atrakcje i termin wyjazdu. Nasze programy tworzymy dla grup przyjaciół czy rodzin, z uwzględnieniem wszystkich Waszych marzeń i nadziei.

Wycieczki na Islandię organizujemy nawet dla osób indywidualnych czy par, ale najkorzystniejszą cenę otrzymacie przy grupach powyżej 6 osób. Tak kameralna liczba Uczestników pozwoli nam zapewnić indywidualne podejście do każdej wycieczki oraz świetny kontakt w czasie podróży

W ostatnich latach organizowaliśmy wyprawy dla miłośników fotografii, rodzin z dziećmi czy miłośników wędrówek. Prowadziliśmy wycieczki dla firm oraz liczne wycieczki dla grup przyjaciół czy rodzin. Z naszymi Gośćmi lataliśmy paralotnią, wchodziliśmy do jaskiń lodowych, polowaliśmy na zorzę polarną, ganialiśmy islandzkie owce, lataliśmy śmigłowcem, delektowaliśmy się świetną kuchnią, poznawaliśmy Islandczyków, kąpaliśmy się w gorących źródłach i wędrowaliśmy po miejscowych szlakach. Zapraszamy do wspólnego odkrywania Wyspy Ognia i Lodu.

wycieczka-fotograficzna-islandia.jpeg

Wycieczki na Islandię z Polski.

Jeżeli szukacie sprawdzonego organizatora wycieczek na Islandię z Polski - zapraszamy do kontaktu.

Od kilku lat współpracujemy z niesamowitymi przewodnikami (których dziś mamy szczęście nazywać przyjaciółmi). To osoby, które na Islandii spędziły kawałek swojego życia, odkrywając wszystkie zakamarki Wyspy i doświadczając wszystkich stron życia na Islandii. Piotr i Berenika, założyciele Ice Storynapisali o Islandii dwie książki reporterskie, zorganizowali niesamowite wyprawy oraz aktywnie zajmują się promocją Wyspy Ognia i Lodu. 

Odkrywajcie Islandię z najlepszymi przewodnikami. Ta Wyspa jest tego warta.

ice-story.jpg

Najlepszy czas na wycieczkę na Islandię.

Jeszcze kilka lat temu sezon turystyczny na Islandii trwał, tak jak dziś na Alasce, od połowy maja do połowy września. Niesamowita promocja lokalnej branży turystycznej i rozbudowana sieć połączeń lotniczych sprawiła, że dziś Islandia jest już destynacją całoroczną. Każdy sezon jest oczywiście inny, dlatego zanim kupicie swoje bilety lotnicze na Islandię, zastanówcie się, co jest dla Was priorytetem. 

  • Lato na Islandii.

Latem dni na Wyspie praktycznie się nie kończą. To również okres względnie dobrej, stabilnej pogody, chociaż słowo "stabilna" w przypadku Islandii zawsze obarczone jest dużym błędem. Zawsze należy spodziewać się opadów deszczu i silnego wiatru.

Latem należy liczyć się też z największą ilością turystów i najwyższymi cenami. Planując wycieczkę latem sugerujemy rozpoczęcie przygotowań nawet na rok do przodu. 

Lato to również najlepszy czas aby skorzystać z islandzkich szlaków.  

  • Jesień na Islandii. 

Oboje uwielbiamy jesień, nie tylko na Islandii. Na Wyspie czas ten oznacza przede wszystkim krótsze dni, a co za tym idzie, szansę na obserwację zorzy polarnej. Od września liczba turystów na Islandii lekko spada, chociaż w przypadku części południowej czy okolic Reykjaviku, nie należy spodziewać się pustki. 

Pogoda jesienią jest mniej stabilna. Pojawiają się silniejsze wiatry i zdarzają się poważniejsze załamania pogody. Na północy Islandii może pojawić się już pierwszy śnieg, dlatego warto zadbać o wynajęcie samochodu z odpowiednimi oponami. 

zorza polarna islandia.jpg

Zdjęcie: Wycieczka "Polowanie na zorzę polarną" (2017).

  • Zima na Islandii. 

Moja pierwsza zima w miasteczku Vik obfita była w opady śniegu, które uniemożliwiały nam czasami otwarcie drzwi wyjściowych. Wraz z ociepleniem klimatu sytuacja wydaje się zmieniać, a śnieg na południu Islandii pojawia się coraz później.

Zimą należy przygotować się jednak na najtrudniejsze warunki pogodowe. Szaleją wtedy na Wyspie najsilniejsze sztormy, które potrafią uniemożliwić przemieszczanie się pomiędzy miasteczkami. Drogi podczas zamieci są wtedy niezwykle zdradliwe. 

Ilość turystów jest znacznie mniejsza niż latem, chociaż w okolice Golden Circle, do Reykjaviku czy na Południe wciąż przyjeżdżają wycieczki. W okresie Nowego Roku w Reykjaviku jest niesamowicie trudno o zakwaterowanie, a w czasie Chińskiego Nowego Roku Islandię odwiedzają liczne wycieczki z Azji. 

  • Wiosna na Islandii. 

Aby uniknąć najwyższych cen podczas swojej wycieczki na Islandię latem i najtrudniejszych warunków pogodowych zimą, warto rozważyć podróż w miesiącach wiosennych. W tym czasie Wyspa jest zdecydowanie bardziej pusta, ponieważ przechodzi przez okres "Pomiędzy Zorzą, A Dniem Polarnym"

Pogoda w kwietniu czy maju wciąż potrafi płatać figle, dlatego bądźcie na to odpowiednio przygotowani. Spodziewajcie się wiatru (jak zawsze), deszczu (jak zawsze), a nawet ewentualnych opadów śniegu. 

thakgil-islandia-wycieczka.jpeg

Zdjęcie: Islandia to nasz trzeci dom, na równi z Polską i Alaską.

Program zwiedzania Islandii.

Poniżej znajdziecie przykładowe programy wycieczek na Islandię. Wszystkie wycieczki na Islandię tworzymy na Waszą miarę, dlatego aby uzyskać swój wymarzony program, skontaktujcie się z nami. W ostatnich latach organizowaliśmy wycieczki od 4 do nawet 21 dni, podczas których korzystaliśmy z niesamowitych atrakcji Islandii. Z naszymi Gośćmi zwiedzaliśmy Wyspę o każdej porze roku, dlatego wiemy czego należy się spodziewać i jaki program będzie dla Was najkorzystniejszy. 

8-dniowy program wycieczki na Islandię.

Najpopularniejszy program zwiedzania Islandii, który zrealizować można w miesiącach od początku czerwca do końca września. Obejmuje on objazd dookoła Wyspy, uwzględniając najważniejsze atrakcje Islandii oraz miejsca mniej popularne, odkrywane przez przewodników na przestrzeni lat. 

4-dniowy program wycieczki na Islandię. 

Krótki, ale bardzo intensywny romans z Islandią. W programie moc atrakcji – wodospady, lodowce, laguny lodowcowe czy gorące źródła. Sprawdzony, świetnie skrojony program. Wycieczka na Islandię dla wszystkich, którzy chcą zobaczyć jak najwięcej w krótkim czasie. 

wycieczka-na-islandie.jpg

Islandia atrakcje i informacje.

Po więcej informacji o podróżach na Islandię, zapraszamy na nasz Blog

Najwyższa jakość oraz odpowiedzialna turystyka.  

Firma "Niceland LLC" jest zarejestrowana w stanie Alaska w USA oraz jest czynnym członkiem lokalnych stowarzyszeń łączących firmy turystyczne. Praktykujemy też najwyższe standardy odpowiedzialnej turystyki, w którą mocno wierzymy. Spełniamy wymogi związane z bezpieczną obserwacją zwierząt; edukujemy Gości zarówno przed, jak i podczas wycieczek; przestrzegamy zasad "Leave No Trace"; wierzymy w naukę; promujemy lokalną kulturę oraz swoimi decyzjami wspieramy miejscową gospodarkę. 

Jesteśmy częścią wspaniałego projektu Przewodnicy Bez Granic łączącego polskich przewodników z całego świata.

Wycieczki do USA
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wycieczki na Hawaje oraz do innych stanów Ameryki.
Specjalizujemy się w wycieczkach prywatnych do USA oraz organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół.
Wszystkie nasze wycieczki do USA odbywają się z polskimi, doświadczonymi przewodnikami.