Pacific Northwest Oregon

Magiczny Oregon - Największe Atrakcje Stanu Oregon

Wszystkie Stany Natury

To drugi, gościnny wpis autorstwa Wszystkie Stany Natury na temat Pacific Northwest, obszaru graniczącego od zachodu z Oceanem Spokojnym i z Górami Skalistymi na wschodzie. W tym artykule skupiamy się na cudownym Oregonie

Ponad 400 winnic rozsianych po wzgórzach między Portland i Eugene znalazło dla siebie miejsce wśród bujnych lasów, które porastają ponad połowę stanu i surowego wybrzeża, na którym zachody słońca są najpiękniejsze w całym USA. Stan Oregon to kulinarna utopia, w której nie ma podatku od sprzedaży, a samodzielne tankowanie na stacjach jest zabronione. Poznaj najpiękniejsze miejsca w Oregonie!

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Najpiękniejsze miejsca w stanie Oregon

Oregon to stan, który nie należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów, szczególnie tych przylatujących z Europy. Nie mam jednak wątpliwości, że ten stan rzeczy się wkrótce zmieni, bo Oregon, oprócz tętniących życiem miast, zapewnia odwiedzającym dostęp do cudownej i pełnej magii przyrody. Właściwie na każdym kroku czają się tam cuda natury. Czy odważysz się zboczyć z klasycznej objazdówki po USA i zobaczysz je na własne oczy?  

Mount Hood 

Jedna z najwyższych gór w Oregonie i najczęściej zdobywany szczyt w Stanach Zjednoczonych. Najpopularniejszą trasą jest South Side Route, która zaczyna się w historycznym Timberline Lodge, który jest atrakcją samą w sobie. Otaczająca Mount Hood przyroda jest spektakularna i ciężko wybrać ten najlepszy punkt widokowy.

mount-hood-oregon.jpg

Samuel H. Boardman State Scenic Corridor

Park stanowy, który położony jest wzdłuż 19 km odcinka wybrzeża Oregonu. Niezwykłe skupisko zatoczek wgryzających się w poszarpany brzeg, wypełnionych skalnymi łukami i porośniętymi skalnymi wyspami. Jadąc drogą 101 mijamy zjazdy na niepozorne parkingi, z których udajemy się na krótkie wędrówki nieoznaczonymi ścieżkami przez gęsty las, by na końcu drzewa rozstąpiły się i otworzyły na rozległą linię brzegową.

pacific-oregon.jpg

Columbia River Gorge

To miejsce narodzin pierwszej w kraju malowniczej autostrady, największy obszar ustanowiony jako National Scenic Area w USA. Historic Columbia River Highway (Oregon), Lewis and Clark Trail Scenic Byway (Waszyngton) wraz z Mt. Hood Scenic Loop wielogodzinną jazdę przez kraj zamieniają w prawdziwą ucztę. Columbia River Gorge National Scenic Area chroni rozległy kanion, w którym rzeka Columbia rzeźbi jedyną trasę przez Góry Kaskadowe. Oprócz oszałamiających klifów, widok kształtują niezliczone wodospady. Najwyższym i najpopularniejszym jest Multnomah Falls z charakterystycznym Benson Bridge, mostem który sprawia, że miejsce to jest też jednym z najromantyczniejszych.

oregon-multnomah falls.png

Alvord Desert

Kolejny przyrodniczy wyczyn. Popękana, sięgająca po horyzont, który zdobi pasmo górskie, odizolowana Pustynia Alvord. Nie będzie zaskoczeniem, że to miejsce pozostaje najsuchszym w stanie.

Umpqua National Forest

Kolejna widokówka Oregonu, ponieważ w tym lesie państwowym znajduje się kaskadowe gorące źródło, Umpqua Hot Springs. Jego zdjęcia to pewniak w zestawieniach z najbardziej niezwykłymi atrakcjami, ale też zatłoczonymi. 

Cannon Beach

Oregońskie wybrzeże jest spektakularne. Nie musicie pchać się w te najpopularniejsze miejsca. Ale ciężko nie wymienić Cannon Beach w tym artykule. Miasteczko słynie z monolitu skalnego o nazwie Haystack Rock, który mierzy aż 72 metry.

oregon-plaże.jpg

Park Narodowy Crater Lake 

Jedyny park narodowy w Oregonie, ale za to jaki! Najgłębsze jezioro w Stanach Zjednoczonych o niezwykłym kolorze wody. Rdzenni Amerykanie byli świadkami jego powstania 7700 lat temu, kiedy gwałtowna erupcja wulkanu spowodowała jego zawalenie się. Powstała kaldera zasilana jest wyłącznie przez deszcz i śnieg. Nocleg w tutejszej Crater Lake Lodge, położonej przy samej krawędzi, warta jest każdego dolara. Widok z bujanego fotela na tarasie, z kubkiem gorącej czekolady - spektakularne.

crater lake.png
crater lake 2.png

Siuslaw National Forest, Cape Perpetua Scenic Area

Na pierwszy rzut oka punkt na mapie Oregonu jakich wiele. Położony wzdłuż wybrzeża las, na końcu którego znajduje się plaża pełna kolorowych cudów. Ale na tej plaży znajduje się zupełnie inna, główna atrakcja - zawalona jaskinia morska znana jako Thor’s Well. Pomimo stałego przypływu, ziejąca dziura nigdy się nie zapełnia. Z tego powodu nazywana jest „Wrotami Piekieł” i „Rurą Odpływową Pacyfiku”.

John Day Fossil Beds National Monument

Ten pomnik narodowy skrywa niezwykłą atrakcję - Painted Hills. Wyróżniają się przede wszystkim kolorami: czerwienią, brązem, pomarańczem i czernią. Poza oczywistą urodą zawiera również skamieliny liści jak i zwierząt sprzed 30-27 milionów lat.

painted-hills-oregon.jpg

Więcej o Pacific Northwest i innych częściach Stanów Zjednoczonych. 

Jeśli szukasz więcej informacji na temat regionu Pacific Northwest koniecznie zajrzyj na nasz Podróżniczy Blog o USA. Znajdziesz tam przydatne wskazówki oraz największe atrakcje nie tylko Oregonu czy Waszyngtonu, ale także Alaski, Kalifornii i najpiękniejsze Parki Narodowe USA.

Jeżeli marzy Ci się Szyta na Miarę podróż do USA zapraszamy do Kontaktu