HAWAJE

Kierunki podróży - Hawaje
Odkryj niesamowite wyspy archipelagu Hawaje!
Zapytaj o wycieczkę

Hawaje, podobnie jak Alaska, to jedna z tych destynacji na mapie świata, która przyciąga spojrzenie wszystkich podróżników. Ten niesamowity, rajski archipelag rozpala również coraz więcej polskich serc, marzących o przepięknych plażach, świetnej pogodzie przez cały rok, wyjątkowych górach, lasach tropikalnych, soczystych owocach, aktywnych wulkanach i o ciepłym, oceanicznym wietrze. Wycieczka na Hawaje to odpowiedź na wszystkie te oczekiwania

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Wycieczka na Hawaje z Niceland. 

Aloha! 

Hawaje to dla nas, mieszkańców Alaski, stan partnerski.

To miejsce, choć przecież tak inne pod względem klimatu, z którym łączy nas podobna historia oraz problemy.  

Archipelag ma dla nas szczególne miejsce w serach. Kochamy hawajski klimat, przyrodę i mieszkańców. To właśnie na Hawaje mieszkańcy Alaski "uciekają" najchętniej, w czasie, gdy zima daje nam się we znaki.

Hawaje oddalone są tylko cztery godziny bezpośredniego lotu z Anchorage na Alasce, największego miasta stanu, dlatego wyspy mogą być świetnym uzupełnieniem wycieczki na Alaskę. 

Kochamy Hawaje i chcemy to uczucie z Wami dzielić!

przyroda-hawaje.jpg

 Zdjęcie 1: Wycieczka na Hawaje to dla nas, oprócz świetnej pogody i plaż, fantastyczny sposób na aktywny wypoczynek.

Wycieczki na Hawaje z polskim przewodnikiem. 

Wszystkie wycieczki na Hawaje organizujemy na zamówienie. Oznacza to, że każda podróż będzie wyjątkowa i w pełni spersonalizowana. To Wy decydujecie kiedy, na jak długo i w jak dużej grupie. Również atrakcje dobieramy w oparciu o Wasze zainteresowania, oczekiwania i marzenia, które chcielibyście spełnić na tym rajskim archipelagu. 

Oferowane przez nas wycieczki na Hawaje zawsze odbywają się z polskim pilotem. To właśnie doświadczony przewodnik sprawi, że Wasza wycieczka na Hawaje będzie niezapomniana, wyjątkowa i autentyczna.

Wycieczkę na Hawaje zorganizować możemy nawet dla podróżujących samodzielnie czy par, ale koszty wyjazdu najlepiej rozkładają się przy grupach liczących od 6 osób. 

W kameralnych grupach jesteśmy w stanie zapewnić troskę o szczegóły, indywidualne podejście i zagwarantować świetny kontakt z przewodnikiem

Podstawowe informacje o Hawajach.

 • Hawaje to pięćdziesiąty, najmłodszy stan USA (Alaska jest 49-tym stanem USA) a przy tym jedyny składający się wyłącznie z wysp.
 • Chociaż archipelag liczy grubo ponad sto wysp to tylko 7 z nich jest zamieszkanych.
 • Na Hawajach mieszka około 1,3 miliona ludzi, z czego ponad milion na wyspie Oʻahu (tu znajduje się też stolica – Honolulu)
 • Hawaje leżą około 4 tysiące kilometrów od Los Angeles, do którego można dolecieć bezpośrednim lotem z portów lotniczych w Polsce. 
 • Większość lotów zaprowadzi Was na Oʻahu. Tu znajduje się też największa baza noclegowa, większość wypożyczalni samochodów i atrakcji, a przy tym również zdecydowanie najliczniejsza masa turystów. O’ahu to idealne miejsce na start Waszej podróży na Hawaje, ale zdecydowanie zachęcamy aby nie ograniczać się tylko do tej jednej wyspy.

Kiedy jechać na Hawaje? 

W przeciwieństwie do wielu Parków Narodowych USA czy Alaski, Hawaje są całoroczną destynacją. Ten wulkaniczny archipelag jest jednym z ulubionych kierunków Amerykanów szukających ucieczki od zimowych warunków w stanach kontynentalnych. Chociaż powszechnie określa się miesiące zimowe (od grudnia do marca) za najchłodniejsze, to wciąż mówimy tutaj o temperaturach rzędu +20 stopni Celsjusza.

Nie bez powodu to właśnie w tym okresie, gdy na Alasce panują kilkunasto lub kilkudziesięciostopniowe mrozy, mieszkańcy naszego stanu uwielbiają wypoczywać właśnie na Hawajach. W okresie letnim Hawaje mogą być dla mieszkańców Alaski nieznośnie ciepłe, z temperaturami powyżej 30 stopni.

Niezależnie więc od tego kiedy dysponujecie czasem - nie ma złego okresu na wycieczkę na Hawaje. My sugerujemy połączenie zimowych odwiedzin na Alasce, podczas których możecie połączyć jazdę na stokach narciarskich, psie zaprzęgi czy obserwację zorzy polarnej, z z przyjemnym wypoczynkiem na Hawajach. 

Jeżeli planujecie odwiedziny tylko na Hawajach to najlepszych okresem będzie późna jesień, zima i wczesna wiosna, gdy pogoda w Polsce jest najmniej przyjemna. 

rajskie-plaże-hawaje.jpg

Zdjęcie 2: Podczas wycieczki na Hawaje nie można nie skorzystać z lokalnych plaż, dlatego zawsze wybieramy dla Was te najpiękniejsze. 

Turystyka na Hawajach.

Właśnie dlatego, że Hawaje są destynacją całoroczną to liczba odwiedzających archipelag jest niezwykle imponująca. Wyobraźcie sobie, że na Hawaje przybywa rocznie nawet 9 milionów turystów! Połowa z nich zatrzymuje się tylko na wyspie Oʻahu, dlatego warto rozważyć odwiedziny na innych wyspach archipelagu.

Od kilku ostatnich lat coraz głośniej dyskutuje się o przyszłości Hawajów i zagrożeniach, które niesie ze sobą masowa turystyka. Siła tej części gospodarki, olbrzymia presja rynku oraz inwestowane pieniądze sprawiają jednak, że nic nie wskazuje aby sytuacja ta miała się zmienić w perspektywie długoterminowej. 

Pomimo tego, że infrastruktura jest bardzo rozbudowana, planowanie podróży na Hawaje trzeba rozpocząć odpowiednio wcześniej. Noclegi, szczególnie te najlepsze, znikają bardzo szybko, dlatego jeżeli marzycie o jakościowej i niezapomnianej wycieczce na Hawaje, nie zwlekajcie zbyt długo. 

Czy Hawaje są drogie?

Tak, Hawaje są drogie.

Jako całoroczna, uwielbiana zarówno przez Amerykanów, Europejczyków i Azjatów destynacja, Hawaje wysoko się cenią.

Wysokie ceny dotyczą praktycznie każdego aspektu podróżowania po Hawajach – od samochodu, przez wyżywienie i zakwaterowanie, aż po atrakcje. Zawsze sugerujemy aby na Hawajach odwiedzić więcej niż tylko jedną wyspę, co również wiąże się z dodatkowymi kosztami przelotów. Zdecydowanie zachęcamy do planowania wycieczki na Hawaje z dużym wyprzedzeniem i zebranie odpowiednich środków. 

Główne atrakcje Hawajów.

Zebraliśmy dla Was kilka pomysłów na spędzanie swojego czasu na Hawajach, tak aby wyjazd nie ograniczał się tylko do plażowania :)

 • Nauka surfowania. Najlepsze fale znajdziecie na Hawajach w miesiącach zimowych. Na archipelagu funkcjonują zarówno wypożyczalnie sprzętu jak i specjalne szkoły surfowania;
 • Pearl Harbor. Miejsce legendarne, znane każdemu kto usłyszy słowo "Hawaje". Na O’ahu znajduje się niesamowite muzeum ataku, w tym Pomnik USS Arizona, upamiętniający śmierć ponad 1000 marynarzy;
 • Poczuj Honolulu. Stolica Hawajów to nie jest nasze ulubione miejsce, ale nie da się nie spróbować smaku Honolulu. Setki fantastycznych restauracji, mnóstwo atrakcji, sklepików i ludzi. To też ma swój urok (chociaż raczej na krótko).
 • Zobacz aktywne wulkany. Hawaje to wyspy wulkaniczne i jedne z tych najbardziej aktywnych znajdują się na największej wyspie archipelagu- Hawaiʻi. Na Hawajach popularne są loty śmigłowcami lub rejsy łodziami w ich kierunku. Emocje gwarantowane;
 • Naucz się nurkować. Polecamy wybrać się na nurkowanie pod okiem doświadczonych instruktorów, również dlatego, że w hawajskich wodach żyje ponad 40 gatunków rekinów. Nie ulega jednak wątpliwości, że nurkując w bezpieczny sposób sprawicie sobie prezent na całe życie.
 • Odwiedź Parki Narodowe. Parki Narodowe USA owiane są legendami i praktycznie każdy z nich zapewnia niezapomniane emocje. To samo ma się z tymi na Hawajach. Podczas Waszej wycieczki na Hawaje postarajcie się odwiedzić chociaż kilka z nich. Nasz ulubiony to zdecydowanie Hawai’i Volcanoes National Park.
 • Wędruj! Zdajemy sobie sprawę, że to plaże kojarzą się głównie z Hawajami, ale o tym, że archipelag zapewnia fantastyczne szlaki trekkingowe nie można po prostu zapominać. Możliwości są nieograniczone, od krótkich wędrówek, aż po kilkudniowe wyprawy; od prostych szlaków po te bardzo wymagające. Każdy znajdzie coś dla siebie.
 • Poznaj lokalną kulturę. Chociaż Hawaje mogą na pierwszy rzut oka wydawać się nieco jałowe, to w rzeczywistości kryją niesamowite historie. Warto ich poszukać, niekoniecznie na głównej wyspie O’ahu. Za tą najautentyczniejszą uważana jest Moloka’i, która znajduje się pomiędzy O’ahu, a Maui. Lokalną kulturę znajdziesz w tutejszej kuchni, rozmowach z ludźmi i obserwacji mieszkańców.
 • Oglądaj wieloryby. W miesiącach od grudnia do maja u wybrzeży Hawajów dość łatwo obserwować można wieloryby. Przypływają tutaj tłumnie z naszych zimnych stron – prosto z Alaski. Na Hawajach istnieje wielu organizatorów zabierających turystów na rejs w poszukiwaniu tych pięknych ssaków i zapewniamy Was, że za każdym razem jest to nie lada przeżycie. 

Programy wycieczek na Hawaje.

Najwyższa jakość oraz odpowiedzialna turystyka na Alasce. 

Nasza firma "Niceland LLC" zarejestrowana w stanie Alaska w USA oraz jest czynnym członkiem lokalnych stowarzyszeń łączących firmy turystyczne na Alasce. Na terenie Hawajów współpracujemy z lokalnymi partnerami, dzięki którym Wasz wyjazd będzie bezpieczny i autentyczny. 

Wierzymy w Odpowiedzialną Turystykę i swoimi działaniami chcemy nie tylko tworzyć wspaniałe wycieczki dla naszych Gości, ale również wspierać lokalne firmy, przewodników, kulturę i przyrodę. To w jaki sposób podróżujemy ma dla nas znaczenie. 

Zawsze spełniamy najwyższe wymogi związane z bezpiecznym dla obu stron oglądaniem dzikich zwierząt; edukujemy naszych Gości przed, oraz w trakcie wycieczek; przestrzegamy zasad "Leave No Trace"; wierzymy w naukę; promujemy lokalną kulturę oraz swoimi decyzjami wspieramy lokalną gospodarkę. 

Nasza bogata sieć kontaktów w Stanach Zjednoczonych sprawia, że mamy dostęp do doświadczonych i utalentowanych przewodników praktycznie w każdym rejonie Ameryki. Jeśli marzycie o niezwykłej wycieczce na Alaskę lub w inne części USA to dobrze trafiliście - zapraszamy do kontaktu. 

Wycieczki do USA
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wycieczki na Hawaje oraz do innych stanów Ameryki.
Specjalizujemy się w wycieczkach prywatnych do USA oraz organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół.
Wszystkie nasze wycieczki do USA odbywają się z polskimi, doświadczonymi przewodnikami.