Podróż do USA Kolorado

Wycieczka do Kolorado - Dlaczego warto?

Damian H.

Odkryj niesamowity stan Kolorado razem z nami! 

Nasze wycieczki do Kolorado organizujemy w oparciu o własne doświadczenie oraz wiedzę licznych przyjaciół, którzy mieszkają w tym pięknym stanie. Elizabeth przez kilka lat sama miała okazję żyć w Kolorado - w urokliwych miasteczkach jak Boulder i Telluride, a także w Denver, największym mieście stanu.

Ten kawałek USA jest nam szczególnie bliski, z wieloma pięknymi wspomnieniami oraz miejscami, do których zawsze chętnie wracamy. Zobaczcie, co czeka na Was w niezwykłym Kolorado. 

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Czy warto odwiedzić stan Kolorado?

Kolorado ma bardzo specjalnie miejsce w naszych sercach, dlatego bez wątpienia odpowiemy, że tak - warto odwiedzić Kolorado i poświęcić mu więcej uwagi. 

Wycieczka do Kolorado to świetny wybór dla wszystkich tych, którzy kochają spędzać czas na szlakach, chcą przebywać wśród natury, a także interesują się historią Stanów Zjednoczonych. Znajdziecie tutaj jedne z najlepszych w całych Stanach Zjednoczonych stoki narciarskie, świetną kuchnię, urokliwe miasteczka, przepiękne parki narodowe i stanowe oraz nowoczesne miasta - na czele z Denver - położonym na wysokości ponad 1600 metrów n.p.m.

telluride-kolorado-wycieczka.jpg

Zdjęcie: Miasteczko Telluride, Kolorado.

Podstawowe informacje o stanie Kolorado.

  • położenie: środkowo - zachodnie USA;
  • populacja: około 5 milionów;
  • największe miasto: Denver (około 700 tys. mieszkańców);
  • główne lotnisko: Denver International Airport;
  • parki narodowe w Kolorado: 4;
  • parki stanowe w Kolorado: 58; 

Najlepszy czas na wycieczkę do Kolorado.

Nasz ulubiony czas na odwiedziny Kolorado to niewątpliwie jesień (od września do listopada) oraz wiosna (od marca do maja). Czas ten gwarantuje mniejszą liczbę turystów w Kolorado, a także wciąż bardzo przyjemną pogodę do aktywnego zwiedzania.

Kolorado jest stanem bardzo słonecznym, a mieszkańcy chwalą się, że jest tu słonecznie przez nawet 300 dni w roku. Opady śniegu zimą czy letnie burze są tutaj w Kolorado bardzo gwałtowne, a wkrótce po nich nastaje piękna, słoneczna pogoda. Wycieczka do Kolorado to zawsze dobry pomysł.

Jeżeli marzycie o nartach w Kolorado to powinniście oczywiście skupić się na miesiącach zimowych. Podczas naszej wizyty w Breckenridge w maju 2019 natrafiliśmy na opadu śniegu, dlatego pamiętajcie, że pogoda w górach zawsze jest nieobliczalna, a zima w kurortach narciarskich jest bardzo długa. 

atrakcje-kolorado.jpg

Zdjęcie: Złota jesień w stanie Kolorado.

Najważniejsze atrakcje Kolorado.

Stan Kolorado znany jest ze swojego zróżnicowania geograficznego- znajdziecie tutaj wysokie góry, pustynie, głębokie kaniony oraz wodospady. Przejeżdżając przez Kolorado odkryjecie również niezwykle klimatyczne miasteczka i ich ciekawą, związaną przede wszystkim z gorączkami złota, historię. 

Poniżej lista kilku naszych ulubionych miejsc, do których zdecydowanie polecamy zajrzeć: 

1. Telluride

To małe, urokliwe miasteczko w okresie zimowym zamienia się w świetny (i niestety drogi) kurort narciarski. Ze względu na położenie wśród wysokich gór, jest to raj dla miłośników outdooru w każdym wydaniu. W Telluride co roku odbywają się popularne festiwale filmowe oraz muzyczne, na czele z Telluride Bluegrass Festival - ulubionym festiwalem muzycznym Elizabeth. 

2. Park Narodowy Great Sand Dunes

Parki narodowe w Stanach mają swoją renomę i nie jest tak bez powodu. Na terenie Parku Great Sand Dunes znajdziecie najwyższe piaszczyste wydmy w całej Ameryce Północnej, z których niektóre osiągają ponad 200 metrów wysokości! 

3. Park Narodowy Mesa Verde

Mesa Verde to miejsce, gdzie spotyka się ze sobą niezwykła historia i przepiękna przyroda. Główną atrakcją parku są zachowane w ścianach miejscowych kanionów budynki mieszkalne, zbudowane tu przez lokalnych Indian. Mesa Verde znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

4. Red Rocks

Chociaż nie jestem największym fanem koncertów, to Red Rocks polecam każdemu. Niedaleko Denver znajduje się jedna z najsłynniejszych w całym USA scena koncertowa na świeżym powietrzu. Oprócz dobrej muzyki, w okolicy Red Rocks, znajdziecie również mnóstwo szlaków do wędrówek. Jeżeli macie szansę, koniecznie wybierzcie się tutaj na koncert. 

red-rocks-kolorado.jpeg

Zdjęcie: Podczas koncertu w Red Rocks (2019).

5. Boulder

W Boulder Elizabeth spędziła najwięcej czasu w Kolorado. To uniwersyteckie miasteczko gwarantuje fantastyczny dostęp do szlaków w górach Flatirons oraz łatwą komunikację z Denver. Boulder to również świetne restauracje, urokliwe sklepi oraz niezwykle sympatyczni i otwarci ludzie. 

6. Park Narodowy Gór Skalistych

Bez wątpienia najsłynniejszy park narodowy stanu Kolorado. Park ten przypomina nam nieco Alaskę i to pewnie dlatego tak dobrze się tam czujemy. Wysokie góry, jeziora, rzeki, lasy, zwierząt i prawie 600 km szlaków - czego chcieć więcej? 

7. Aspen

Aspen to najsłynniejszy kurort narciarski w Kolorado i jeden z najbardziej znanych w całym USA. Swoje domy mają tutaj wielkie nazwiska Hollywood, sportu czy świata polityki. Aspen ma renomę miasteczka snobów, gdzie dominują luksusowe resorty oraz ekskluzywne restauracje. Warto tu jednak zajrzeć, bo przyroda Aspen jest tego warta. 

8. Denver

Denver, pomimo, że jest największym miastem stanu, da się lubić. Daleko mu do Los Angeles czy nawet San Francisco. Denver to przy tym wciąż bardzo nowoczesna, tętniąca życiem metropolia, z fantastycznymi restauracjami, muzeami oraz historią. To właśnie w Denver miałem okazję wybrać się na pierwszy mecz NBA i każdemu polecam odwiedziny w arenie Denver Nuggets. 

mecz-nba-denver.jpeg

Zdjęcie: Podczas meczu NBA Denver Nuggets (2019).

Wycieczka do Kolorado z przewodnikiem.

Każda organizowana przez nas wycieczka do Kalifornia tworzona jest na Waszą miarę. Wspólnie decydujemy o długości pobytu, trasie oraz atrakcjach, które uzależnione będą od preferowanego przez Was terminu i długości podróży.

Wycieczki do Kolorado z przewodnikiem organizujemy nawet dla indywidualnych podróżników czy par, ale to przy grupie od 6-12 uzyskacie najkorzystniejszą ofertę cenową, dlatego do wspólnej podróży zachęcamy grupy przyjaciół czy rodziny. 

Program wycieczki do Kolorado.

Na naszej stronie internetowej znajdziecie przykładowy program zwiedzania Kolorado. Jest to tylko propozycja wyjazdowa - pamiętajcie, że każdy program wycieczki do USA tworzymy specjalnie dla Was.

Jakość oraz odpowiedzialna turystyka w Kolorado.

Firma "Niceland LLC" jest zarejestrowana w stanie Alaska w USA oraz jest czynnym członkiem lokalnych stowarzyszeń łączących firmy turystyczne. Praktykujemy też najwyższe standardy odpowiedzialnej turystyki, w którą tak wierzymy. Spełniamy wymogi związane z bezpiecznym (dla obu stron) oglądaniem dzikich zwierząt; edukujemy Gości zarówno przed, jak i podczas wycieczek; przestrzegamy zasad "Leave No Trace"; wierzymy w naukę; promujemy lokalną kulturę oraz swoimi decyzjami wspieramy lokalną gospodarkę. 

Nasza bogata sieć kontaktów w Stanach Zjednoczonych sprawia, że mamy dostęp do doświadczonych i utalentowanych przewodników praktycznie w każdym rejonie Ameryki.