Zamów swój Program Szyty na Miarę


Planujesz swój własny wyjazd na Islandię? Nie chcesz dopisywać się do grupy ani brać ze sobą przewodnika? Nie chcesz popełniać niepotrzebnych błędów w trakcie swojego wyjazdu marzeń? Jesteś w dobrym miejscu – skorzystaj z naszego doświadczenia!

Program Szyty na Miarę to idealna oferta dla solowych podróżników, par czy małych grup, które lubią eksplorować na własną rękę. Nasz program będzie dopasowany do Twoich oczekiwań – z uwzględnieniem dat, budżetu, priorytetów i ilości Uczestników. Zapraszamy!

Otrzymasz od nas wskazówki odnośnie przelotów, wynajęcia samochodu, rezerwacji zakwaterowania, a także informacje odnośnie oszczędności, które są tak istotne w trakcie zwiedzania Islandii. Podpowiemy za co warto zapłacić, wskażemy alternatywy dla drogim atrakcji fakultatywnych, opiszemy co omijać szerokim łukiem oraz gdzie robić zakupy, aby możliwie dużo zaoszczędzić.

 

 

Przykładowy dzień programowy:

DZIEŃ 2: PÓŁWYSEP SNÆFELLSNES

Rano wyjazd na półwysep Snæfellsnes, nazywany „Islandią w pigułce” z uwagi na występujące tu bogactwo krajobrazów. Po drodze postój w miejscu, gdzie znajdziecie naturalne gorące źródło (prawdziwa dziura w ziemi z gorącą wodą!). Charakterystyczny krater, który mijacie po swojej lewej stronie to Eldborg, do którego jednak prowadzi dość długi i monotonny szlak spacerowy – darujcie go sobie. Wybierzecie się na poszukiwanie fok, które wyjątkowo upodobały sobie południową część tego półwyspu. Spacer po Arnarstapi, przepięknie położonej islandzkiej wiosce, z niesamowitymi formacjami skalnymi. Na mapie, przed Arnarstapi, po prawej stronie drogi znajduje się kolejny punkt przystankowy – Szczelina Trola. Warto przejść się chociaż 15-sto minutowym spacerem do jej wnętrza i zobaczyć jak pięknie wygląda od środka. Szlak prowadzi dalej, ale ostrzegam – jego dalsze pokonywanie jest dość ryzykowne. Trasa, którą dotychczas pokonujecie zbliża Was w kierunku Snæfellsjökull – stratowulkanu przykrytego lodowcem, miejsca, które stanowi wejście do wnętrza ziemi według książki Juliusza Verne’a „Podróż do wnętrza ziemi”. Mam olbrzymią nadzieję, że nie będzie (jak zazwyczaj ma w zwyczaju) przykryty chmurami. Na dalszej trasie pojawi się również możliwość skorzystania z usług lokalnego przewodnika i zejść wraz z nim do Vatnshellir, tzw. Śpiewającej Jaskini. Parking do tej atrakcji jest oznaczony po prawej stronie drogi, a także na Waszej aplikacji. Nie rezerwujcie tego z dużym wyprzedzeniem – jeżeli uznacie, że macie ochotę i czas – możecie skorzystać. Nie powinno być wielkiego problemu z miejscami.

Po lewej stronie mijacie kolejne interesujące formacje skalne, które mogą Was kusić jednak sugeruję jeszcze krótki przejazd do miejsca, gdzie możecie odbyć niewymagający, a piękny spacer- Djupalonssandur. Z parkingu przejdźcie się w dół schodów, w kierunku plaży i zapoznajcie się z interesującymi historiami tego miejsca. 

Objeżdżając wulkan jedziecie już północną częścią półwyspu mijając kolejne małe wioski, gdzie ewentualnie możecie uzupełnić braki paliwa czy prowiant. Kolejnym przystankiem jest parking Kirkjufellsfoss, gdzie krótki spacer doprowadzi Was do małego wodospadu z pięknym widokiem na pobliską górę Kirkjufell uważaną przez niektórych za najpiękniejszą na Islandii. Pomimo niewielkiej wysokości (463 m) góra co roku zbiera tragiczne żniwa wśród nieprzygotowanych turystów nie doceniających islandzkiej pogody i środowiska. 

Dojeżdżacie do miasteczka Stykkishólmur, które będzie Waszym noclegiem. Rozgośćcie się w jednej z lokalnych restauracji (oznaczone na aplikacji). 

Na nocleg proponujemy Hotel Egilsen. (śniadanie dodatkowo płatne na miejscu 15 euro / osoby) – to absolutna legenda tej miejscowości i zazwyczaj bardzo trudno w nim o pokoje. Jeśli miejsca będą nadal dostępne to zdecydowanie zachęcam do zatrzymania się w nim. Link poniżej.

 

Zamawiając u nas Program Szyty na Miarę otrzymujesz:

  • Program dzień po dniu – dokładny opis trasy z uwzględnieniem atrakcji. Załączamy także ilustrację trasy wraz z czasem przejazdu, który sugerujemy dla Ciebie konkretnego dnia – oczywiście z uwzględnieniem Twoich preferencji;
  • Mapę do darmowej aplikacji offline, która w trakcie Twojego wyjazdu będzie pełnić rolę nawigacji. Mapa zawiera atrakcje opisane w Twoim Programie Szytym na Miarę, a także dodatkowe punkty, które dają Ci swobodę wyboru;
  • Poradnik Przetrwania, czyli informacje na temat potrzebnych dokumentów, płatności na miejscu, możliwości zakwaterowania, aktualnych cen na miejscu, a także konkretne porady, dzięki którym sporo zaoszczędzisz;
  • Kontakt do wypożyczalni samochodów, z którą współpracujemy. Wypożyczalnia oferuje atrakcyjne ceny oraz pełne ubezpieczenie, a także, co najważniejsze, jest firmą przez nas sprawdzoną;
  • Poprawkę, która uwzględnia Twoje nowe lub dodatkowe preferencje związane z Programem Szytym na Miarę.
  • Kontakt z nami w trakcie tworzenia programu i poprawek.

Podsumowując – otrzymujesz wszystko co jest dla Ciebie niezbędne do odbycia samodzielnej i niezwykłej przygody na Islandii. Chcielibyśmy abyś w ciągu swojego urlopu nie popełniał błędów, które często kosztują Cię nie tylko dodatkowe pieniądze, ale także cenny czas.


 

Kilka opinii od naszych Gości:

Profesjonalne podejście do klienta, błyskawiczne odpowiedzi na pytania, interesujące propozycje miejsc, które warto odwiedzić. Polecam Niceland!!!”
Rafał Rzepkowski
“Wszystkim mogę jak najbardziej polecić program Self Drive przygotowany przez Niceland! W lipcu wybieramy się z chłopakiem na dwa tygodnie na wymarzoną Islandię. Dostaliśmy dużo przydatnych wskazówek i informacji jak się zabrać za taką podróż. Plan ułożony jest szczegółowo na każdy dzień, zawiera wszytskie piękne miejsca i atrakcje, które nie zawsze można znależć w przewodniku. Nie musimy sie martwić , że źle rozplanujemy czas albo że przegapimy coś wartego zobaczenia i możemy spokojnie wyruszać w tę niesamowitą przygodę 🙂 POLECAMY! 
Patrycja Apostel