Wyprawy fotograficzne na Islandię – relacja z wyjazdów

W ciągu ostatnich dwóch lat aż trzykrotnie zostaliśmy poproszeni o pilotowanie wyjazdu fotograficznego przez Kamila – utalentowanego fotografa i miłośnika przygód, który, sądząc po regularności jego odwiedzin, znalazł na Islandii swoją ulubioną destynację.

Każdy z wyjazdów charakteryzował się innym celem do osiągnięcia, a także odbywał się w innym okresie roku. Podczas pierwszego, jesiennego wyjazdu wspólnie z Kamilem robiliśmy tak zwane rozpoznanie islandzkiego terenu. Efektem wyprawy były wspaniałe kadry, których motywem przewodnim okazała się przewaga islandzkiej przyrody nad człowiekiem. Oprócz tego, dość niespodziewanie, udało się oglądać i sfotografować jedną z najpiękniejszych zórz polarnych jakiej byliśmy świadkami. Tej niezapomnianej nocy dołączył do nas również utalentowany Mateusz Skałka, którego zdjęcia z Islandii możecie oglądać również w naszej galerii. Warto wspomnieć, że w większości kadry fotografowane były analogowym sprzętem- głównie w czerni i bieli. Dzięki temu każde przyciśnięcie spustu migawki było przemyślane, dokładnie przeanalizowane i odpowiednio wykonane. Jednym z naszych ulubionych zdjęć okazała się być droga mleczna nad skalnymi trollami w miejscowości Vík í Mýrdal, w pobliżu aktywnego wulkanu Katla. Wyjazd ukoronowaliśmy niezapomnianym lotem śmigłowcem nad islandzkim interiorem, gdzie z góry fotografowaliśmy najsłynniejsze wulkany, lodowce i rejony geotermalne wyspy.

Zorza polarna przy słynnym wraku Dakoty. Zdjęcia autorstwa Mateusza Skałki.

Rejon wulkanu Laki okiem Kamila Bilińskiego w trakcie lotu śmigłowcem nad Islandią.

Fotografia nocna w miejscowości Vik i Myrdal autorstwa Kamila Bilińskiego.

Kolejna wspólna wyprawa na Islandię odbyła się niespełna pół roku później. Po raz drugi mieliśmy przyjemność pilotować wyjazd Kamila na wyspę ognia i lotu i była to znowu wspaniała przygoda. Tym razem założeniem wyjazdu były zdjęcia do cyklu, który między sobą określiliśmy jako „Biznesmen w podróży”. Coś, co początkowo miało być po prostu zabawą, okazało się być na tyle interesującym projektem, że mocno się w niego zaangażowaliśmy. Codzienna analiza możliwości na trasie, poszukiwanie dobrych, a także złych warunków atmosferycznych oraz nieoczywiste plenery do zdjęć – to charakteryzowało naszą drugą wspólną foto-wyprawę. W rezultacie objechaliśmy zimą Islandię dookoła, a fotografie realizowane były zarówno w ulewnych deszczach Islandii południowej, jak i arktycznych mrozach rejonów koła podbiegunowego. Udało się po raz kolejny „upolować” wspaniałą zorzę polarną, dzięki czemu powstało fantastyczne zdjęcie pod Grundarfjörður. To była kolejna niezapomniana przygoda i byliśmy przekonani, że Kamil jeszcze niejednokrotnie odwiedzi nas na Islandii.

Biznesmen w podróży – Kamil Biliński.

Biznesmen w podróży 2 – Kamil Biliński

Biznesmen w podróży 3 – Kamil Biliński

Zorza polarna w rejonie Grundarfjordur autorstwa Kamila Bilińskiego.

Tak też zdarzyło się kolejne pół roku później. Tym razem projekt był zupełnie inny i stanowił kolejne wyzwanie, zarówno dla nas, jak i Kamila. Obecnie czekamy na rezultaty pracy, ale, bez zbędnej skromności, spodziewamy się fantastycznego efektu. Do tego czasu niech pozostanie to jednak naszą słodką tajemnicą.

A my przygotowujemy się powoli na kolejną wizytę Kamila…

Jeżeli Państwo również chcielibyście wybrać się na Islandię i zrealizować nietypowy projekt fotograficzny to serdecznie się polecamy. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego (0048 607 853 800), e-mail (kontakt@niceland.pl) lub przez formularz kontaktowy na stronie. Wszystko jest możliwe 🙂

Na koniec video z naszego widokowego lotu helikopterem nad Islandią:

 

Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu