Wycieczka na Hawaje z Polski

Wycieczka na Hawaje z Niceland.

Aloha! Hawaje, podobnie jak Alaska, pomijane są na wielu publikowanych mapach Stanów Zjednoczonych. Wiemy jednak, że ten niesamowity archipelag rozpala wyobraźnię wielu naszych rodaków, marzących o hawajskich plażach, świetnej pogodzie, górach, wulkanach czy oceanie. Wycieczka na Hawaje to prosta odpowiedź na wszystkie te oczekiwania.

Wycieczki na Hawaje organizujemy na Państwa zamówienie. Oznacza to, że Wasza podróż będzie wyjątkowa, spersonalizowana i całkowicie “Uszyta na Miarę”. To Państwo decydują kiedy, na jak długo i w jak dużej grupie. Każdy program tworzymy indywidualnie w oparciu o Wasze zainteresowania, oczekiwania i marzenia, które chcielibyście spełnić właśnie na Hawajach.

Wycieczka na Hawaje
Wycieczka na Hawaje to, oprócz rajskich plaż, również fantastyczna okazja do wędrówek.

Wszystkie oferowane przez nas wycieczki na Hawaje (oraz do innych stanów) odbywają się z polskojęzycznym pilotem mieszkającym na stałe w USA. Część z nas mieszka na Alasce, część w Chicago, część w Kalifornii, a są i tacy, którzy swoje miejsce na ziemi odnaleźli właśnie na Hawajach. To właśnie nasi przewodnicy sprawią, że Wasz wyjazd będzie wyjątkowy i autentyczny. Będziecie zwiedzać razem z pasjonatami, którzy przekażą Wam informacje z pierwszej ręki, opowiedzą o życiu w USA, o jego plusach i minusach. To wartość nieoceniona na dzisiejszym rynku wypełnionym ofertami wycieczek po całym świecie.

Nasze grupy mają zazwyczaj między 6 – 12 osób, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby wycieczkę na Hawaje zorganizować dla grup mniejszych, jak i większych. Każdą ofertę tworzymy od podstaw i indywidualnie, dlatego zapraszamy do kontaktu : WYŚLIJ WIADOMOŚĆ

Gdzie leżą Hawaje? Jak dolecieć na Hawaje? Podstawowe informacje o Hawajach.

Hawaje to pięćdziesiąty, najmłodszy stan USA, a przy tym jedyny składający się wyłącznie z wysp.

Chociaż archipelag liczy grubo ponad sto wysp to tylko 7 z nich jest zamieszkanych.

Na Hawajach mieszka około 1,3 miliona ludzi, z czego ponad milion na wyspie Oʻahu. To właśnie tutaj leży stolica, i najbardziej rozpoznawana miejscowość na Hawajach, – Honolulu.

Hawaje leżą około 4 tysiące kilometrów od Los Angeles, do którego można dolecieć bezpośrednim lotem z portów lotniczych w Polsce. Czas przelotu z Zachodnie Wybrzeża USA oraz z Alaski to około 5-6 godzin bezpośredniego lotu.

Większość lotów zaprowadzi Państwa na wyspę Oʻahu. To również tutaj znajduje się największa baza noclegowa, wypożyczalni samochodów i atrakcji, a przy tym również zdecydowanie najliczniejsza masa turystów. O’ahu to idealne miejsce na start Waszej podróży na Hawaje, ale zdecydowanie zachęcamy aby nie ograniczać się tylko do tej jednej wyspy.

Turystyka na Hawajach.

Ponieważ Hawaje są destynacją całoroczną to i liczba odwiedzających wyspy jest bardzo imponująca. Wyobraźcie sobie, że Hawaje odwiedza rocznie około 9 milionów turystów! Połowa z nich zatrzymuje się praktycznie tylko na wyspie Oʻahu, dlatego warto rozważyć odwiedziny w kilku innych miejscach.

Od kilku ostatnich lat coraz głośniej dyskutuje się o przyszłości Hawajów i zagrożeniach, które niesie ze sobą masowa turystyka. Siła tej gospodarki, presja rynku oraz olbrzymie pieniądze sprawiają jednak, że nikt nie spodziewa się w najbliższych latach aby liczba odwiedzających Hawaje z jakiegoś powodu zmalała.

Kiedy jechać na Hawaje? Pogoda na Hawajach.

W przeciwieństwie do niektórych Parków Narodowych USA czy Alaski, Hawaje są całoroczną destynacją. Ten wulkaniczny archipelag jest jednym z ulubionych kierunków Amerykanów szukających ucieczki od zimowych warunków w stanach kontynentalnych. Chociaż powszechnie określa się miesiące zimowe (od grudnia do marca) za najchłodniejsze, to wciąż mówimy tutaj o temperaturach rzędu +20 stopni Celsjusza. Nie bez powodu to właśnie w tym okresie, gdy na Alasce panują kilkunasto lub kilkudziesięciostopniowe mrozy, mieszkańcy 49-ego stanu uwielbiają wypoczywać właśnie na Hawajach. W okresie letnim Hawaje mogą być dla niektórych nieznośnie ciepłe, z temperaturami +30-stopniowymi.

Niezależnie więc od tego kiedy dysponują Państwo czasem, nie ma właściwie złego okresu na wycieczkę na Hawaje. My sugerujemy połączenie zimowych odwiedzin na Alasce, podczas których możecie pojeździć na niesamowitych stokach górskich czy psich zaprzęgach i obserwować zorzę polarną, z tygodniowym, lub dłuższym, wypoczynkiem na Hawajach. To idealna kombinacja.

Co robić na Hawajach. Największe atrakcje Hawajów.

W przypadku atrakcji na Hawajach lista jest oczywiście bardzo długa, dlatego podamy tylko kilka najpopularniejszych propozycji, które przyciągają turystów z całego świata na Hawaje.

  1. Nauka surfowania. Najlepsze fale znajdziecie na Hawajach w miesiącach zimowych. Na archipelagu funkcjonują zarówno wypożyczalnie sprzętu jak i specjalne szkoły surfowania;
  2. Pearl Harbor. Miejsce legendarne, znane chyba każdemu. Na O’ahu znajduje się niesamowite muzeum tego tragicznego ataku, w tym Pomnik USS Arizona, upamiętniający śmierć ponad 1000 marynarzy;
  3. Poczuj Honolulu. Stolica Hawajów to nie jest nasze ulubione miejsce, ale nie da się nie spróbować smaku Honolulu. Setki fantastycznych restauracji, mnóstwo atrakcji, sklepików i ludzi. To też ma swój urok (chociaż raczej na krótko).
  4. Zobacz aktywne wulkany. Hawaje to wyspy wulkaniczne i jedne z tych najbardziej aktywnych znajdują się na największej wyspie archipelagu- Hawaiʻi. Mamy na myśli wulkany Kilauea and Maunaloa. Na Hawajach popularne są loty śmigłowcami lub rejsy łodziami w kierunku aktywnych wulkanów. Emocje gwarantowane;
  5. Odpoczywaj na najpiękniejszych plażach. Domyślamy się, że to właśnie plaże są pierwszym skojarzeniem przychodzącym do głowy na myśl o Hawajach. Nie bez powodu. Znajdziecie tutaj setki, jeśli nie tysiące, niesamowitych plaż, które aż proszą się o chwilę poświęconego im czasu. W internecie znajdziecie informacje o tych najsłynniejszych, a przy tym często zatłoczonych, dlatego zachęcamy do poszukania opcji alternatywnych. Są tego warte.
  6. Naucz się nurkować. Polecamy wybrać się na nurkowanie pod okiem doświadczonych instruktorów, również dlatego, że w hawajskich wodach żyje ponad 40 gatunków rekinów. Nie ulega wątpliwości, że nurkując w bezpieczny sposób sprawicie sobie prezent na całe życie.
  7. Odwiedź parki narodowe. Parki Narodowe USA owiane są legendami i praktycznie każdy z nich zapewnia niezapomniane emocje. To samo ma się z tymi na Hawajach. Podczas Waszej wycieczki na Hawaje postarajcie się odwiedzić chociaż część z nich. Nasz ulubiony to zdecydowanie Hawai’i Volcanoes National Park.
  8. Wędruj! Zdajemy sobie sprawę, że to plaże kojarzą się głównie z Hawajami, ale o tym, że archipelag zapewnia fantastyczne szlaki trekkingowe nie można po prostu zapominać. Możliwości są nieograniczone, od krótkich wędrówek po kilkudniowe wyprawy; od prostych szlaków po te bardzo wymagające. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.
  9. Poznaj lokalną kulturę. Chociaż Hawaje pod wpływem turystyki mogą wydawać się czasami nieco jałowe to w rzeczywistości kryją w sobie niesamowite historie. Warto ich poszukać, niekoniecznie na głównej wyspie O’ahu. Za tą najautentyczniejszą uważana jest Moloka’i, która znajduje się pomiędzy O’ahu a Maui. Lokalną kulturę znajdziesz w tutejszej kuchni, rozmowach z ludźmi i obserwacji mieszkańców, najlepiej tych niezwiązanych z turystyką.
  10. Oglądaj wieloryby. W miesiącach od grudnia do maja u wybrzeży Hawajów dość łatwo obserwować można wieloryby. Przypływają one tutaj tłumnie z naszych zimnych stron – z Alaski. Na Hawajach istnieje wielu organizatorów zabierających turystów na rejs w poszukiwaniu wielorybów i zapewniamy, że za każdym razem jest to nie lada przeżycie. Nie da się tymi widokami znudzić.

Powodów na odwiedzenie Hawajów jest oczywiście znacznie więcej. Marzycie o czymś konkretnym podczas wycieczki na Hawaje? Dajcie nam znać – nie ma rzeczy niemożliwych.

wycieczki na hawaje z polski
Wycieczka na Hawaje to również szansa do odnalezienia swojej własnej “prywatnej” plaży.

Czy Hawaje są drogie? Ceny na Hawajach.

Odpowiedź jest prosta. Tak, Hawaje są drogie. Jako całoroczna, uwielbiana zarówno przez Amerykanów, Europejczyków i Azjatów destynacja, Hawaje wysoko się cenią. Wysokie ceny dotyczą praktycznie każdego aspektu podróżowania po Hawajach – od samochodu, przez wyżywienie aż po zakwaterowanie i atrakcję. Na szczególnie wysokie koszty narażą się Ci, którzy z organizacją wycieczki na Hawaje zwlekają do ostatniej chwili. Planując podróż odpowiednio wcześniej istnieje duża szansa, że będziemy w stanie pomóc Państwu przy wynajęciu świetnego domu, z przepięknymi widokami, który sprosta wymaganiom Waszej grupy, a przy tym nie zrujnuje budżetu.

Aby maksymalnie wykorzystać swój czas na Hawajach należy się jednak liczyć z wysokim wydatkiem. Jeżeli już decydują się Państwo na tak daleką podróż to sugerujemy zaplanować Waszą wizytę na minimum 7 nocy na Hawajach. Zdecydowanie polecamy skorzystać z szerokiej oferty atrakcji na miejscu, w zależności od Waszych zainteresowań.

Jak ograniczyć koszty wycieczki na Hawaje?

Na Hawajach są oczywiście markety, dlatego koszty wyżywienia można nieco ograniczyć. Bardzo dobrze funkcjonuje również AirBnb, przy używaniu którego zalecamy jednak ostrożność. Do rezerwacji samochodu najlepiej nadają się popularne internetowe wyszukiwarki, a pojazd zdecydowanie sugerujemy wynająć odpowiednio wcześniej. Hawaje to archipelag, dlatego ilość wszystkiego jest tutaj po prostu ograniczona.

Najlepszym sposobem aby Wasza podróż na Hawaje nie zrujnowała budżetu jest zaplanowanie jej odpowiednio wcześniej wraz z grupą znajomych czy rodziny. Jeżeli chcieliby Państwo zaplanować taką wycieczkę na Hawaje to zapraszamy do kontaktu.

Wycieczka na Hawaje – wycieczka Szyta Na Miarę.

Przykładowe oferty i programy znajdziecie Państwo tutaj, ale proszę pamiętać, że każdy wyjazd tworzymy dla Was całkowicie od podstaw.

Wycieczka na Hawaje – Program 8 dniowy.

Wycieczka na Hawaje – Premium – 4 wyspy w 10 dni.