Wycieczka do USA – bez wizy.

Z początkiem listopada 2019 roku potwierdzono (w końcu!), że podróże dla obywateli Polski do Stanów Zjednoczonych nie będą wymagały starania się o wizę turystyczną. Nie oznacza to jednak, że na wycieczkę do USA można wybrać się “ot tak”. Proces jest jednak o wiele, wiele prostszy. Co to dla Was oznacza?

https://pl.usembassy.gov/pl/vwp/

Przede wszystkim: najważniejsze, najpewniejsze informacje zawsze znajdziecie na stronie ambasady: https://pl.usembassy.gov/pl/visas-pl/. Informacje przekazane poniżej zostały zaczerpnięte z oficjalnych źródeł ambasady oraz Polskich Linii Lotniczych, ale nie mogą być traktowane jako porada prawna. Zawsze sprawdźcie aktualne informacje na temat Waszej podróży.

Co muszę mieć i co to jest ESTA?

Przede wszystkim aby wyjechać na wymarzoną wycieczką do USA, zgodnie z wytycznymi konsulatu, muszą posiadać Państwo paszport z chipem to odczytu komputerowego. Kolejnym krokiem jest uzyskanie zezwolenia na wjazd poprzez Elektroniczny System Autoryzacji Podróży, czyli ESTA. Wnioski będzie można składać od 11-ego listopada 2019, koszt wynosi 14 amerykańskich dolarów, a zgoda jest równoznaczna z upoważnieniem do nieograniczonych podróży na teren Stanów Zjednoczonych w okresie dwóch lat.

Dla kogo ESTA?

Zgodnie z wytycznymi ambasady oraz Polskich Lini Lotniczych LOT wniosek o rejestrację w ESTA muszą złożyć osoby planujące odwiedzić Stany Zjednoczone (np. wycieczka do USA) w celach turystycznych lub biznesowych z polskim paszportem na okres krótszy niż 90 dni.

O czym pamiętać przed wycieczką do Stanów Zjednoczonych?

Przede wszystkim – rejestracji w ESTA należy dokonać nie później niż 72 godziny przed planowanym wylotem. Nie bądźcie w tej kwestii zbyt spontaniczni, nie kupujcie biletów przed uzyskaniem pozytywnej odpowiedzi.

Nadal należy mieć wykupiony bilet powrotny ze Stanów Zjednoczonych. Istnieje olbrzymie prawdopodobieństwo, że już w USA pracownik służby celnej poprosi Was o pokazanie biletu powrotnego.

Nowy paszport oznacza dla Was nowy wniosek. Pamiętajcie o tym.

Rejestracja w systemie jest ważna przez okres dwóch lat od momentu złożenia wniosku.

Czy muszę być w ESTA jeżeli mam już wizę turystyczną?

Za stroną LOT: “Jeżeli posiadają Państwo ważną wizę do Stanów Zjednoczonych Ameryki nie muszą Państwo występować o autoryzację ESTA”. Źródło: https://www.lot.com/pl/pl/podroz-usa

Czy wniosek w ESTA może zostać odrzucony?

Niestety tak. Jeżeli z jakiegoś powodu Wasz wniosek zostanie odrzucony to wciąż pozostaje plan B – staranie się o wizę turystyczną, tak jak miało to miejsce do listopada 2019 roku.

Czy mogę wylecieć do USA do pracy bez wizy?

Nie. W tej kwestii nie zmieniło się nic. Tak jak pisaliśmy kilka akapitów wyżej – bezwizowy ruch dotyczy tylko tych, którzy do USA wybierają się w celach turystycznych lub biznesowych na okres krótszy niż 90 dni. Jeżeli interesuje Was wyjazd do pracy lub przeprowadzka to czeka na Was długa droga. Jest ona wyboista, ale do pokonania – tak jak w moim przypadku.

Wycieczki do USA z polskim przewodnikiem.

Ponieważ podróżowanie do Stanów Zjednoczonych jeszcze nigdy nie było tak proste chcielibyśmy serdecznie zaprosić Was do odkrycia tego niezwykłego kraju razem z nami. Jesteśmy doświadczonych organizatorem personalizowanych wycieczek do Stanów Zjednoczonych oraz innych pięknych krajów świata. W tej chwili zlokalizowani jesteśmy w stanie Alaska i w naszej ofercie mamy wycieczki na Alaskę, wycieczki na Hawaje, wycieczki do Kalifornii, wycieczki do Parków Narodowych USA oraz wycieczki do Kolorado. Organizujemy wyprawy na oglądanie niedźwiedzi grizzly oraz niedźwiedzi polarnych, wycieczki po winiarniach doliny Napa, aktywne wyjazdy trekkingowe po parkach Stanów Zjednoczonych czy fotograficzne wycieczki do USA. Współpracujemy również z biurami polonijnymi, a także polskimi przewodnikami z Nowym Jorku czy Los Angeles. Więcej o nas przeczytacie Państwo na:

https://niceland.pl/kadra/ oraz na www.kierunekalaska.pl

Zapraszamy na niezwykłe, nietuzinkowe, wyjątkowe i personalizowane wycieczki do Stanów Zjednoczonych z polskimi, mieszkającymi w USA przewodnikami.

Proponowane i przykładowe wycieczki do USA znajdziecie tutaj:

Do zobaczenia!

Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu