Rejs na Alaskę / Wycieczka statkiem na Alaskę – sezon, cena, informacje, możliwości.

Rejs na Alaskę to najczęściej wybierana przez mieszkańców Stanów Zjednoczonych wycieczka do największego stanu Ameryki. Szacuje się, że około 60% spośród ponad 2 milionów odwiedzających latem Alaskę turystów wybiera właśnie wycieczkę statkiem z Seattle lub Vancouver. Również wśród naszych rodaków coraz więcej osób rozważa rejs na Alaskę. Zobaczymy dlaczego.

1. Kiedy wybrać się na rejs na Alaskę? 

Rejsy na Alaskę rozpoczynają się z początkiem maja i trwają praktycznie do końca września, a coraz częściej nawet do października. Maj to bardzo ciekawy miesiąc, który gwarantuje już bardzo długie dni, mało opadów deszczu, zdecydowanie mniejsze obłożenie turystyczne i często świetne ceny, za dokładnie te same usługi, które w kolejnych miesiącach kosztują nawet trzykrotnie więcej! Wrzesień to również interesujący czas, który, przy odrobinie szczęścia, pozwoli Wam obserwować na niebie zorzę polarną. Oznacza to przy tym, że dni stają się coraz krótsze, a zamiast polarnych nocy, które występują na Alasce w czerwcu i lipcu, będziecie mogli podziwiać nocą gwiazdy. Czerwiec i lipiec to najbardziej turystyczne miesiące, dlatego należy liczyć się w tym okresie z najwyższymi cenami oraz największą liczbą turystów (a co się z tym wiąże również statków pasażerskich). W tych miesiącach praktycznie wszystkie firmy usługowe branży turystycznej działają na pełnych obrotach – Park Narodowy Denali otwarty jest dla przyjezdnych praktycznie bez ograniczeń, codziennie organizowane są wyprawy na oglądanie niedźwiedzi grizzly, górskie drogi stają się przejezdne, łososie tłumnie płyną w lokalnych rzekach, a szlaki trekkingowe stają się powoli suche i łatwo dostępne. 

Nasza sugestia: 

Subiektywnie wskazuję na miesiąc maj i wrzesień, nie tylko ze względu na niższe ceny, ale także na mniejszą ilość turystów w tych okresach, a co za tym idzie nieco większą autentyczność wycieczki. Dobrym rozwiązaniem będzie rejs na Alaskę na przełomie maja i czerwca lub sierpnia i września. Jeżeli Twoim priorytetem jest np. zobaczenie niedźwiedzi grizzly w ich naturalnych środowisku to oba te terminy dają na to szanse.

Rejs na Alaskę to okazja do oglądania niesamowitej, dziewiczej przyrody z pokładu wygodnego statku pasażerskiego.

2. Ile kosztuje rejs na Alaskę? 

Ceny w sezonie „niskim” czyli w maju, wrześniu czy październiku rozpoczynają się już od 440 $ za miejsce w dwuosobowej kabinie wewnętrznej (bez okien). Ta cena dotyczy rejsów krótkich, zazwyczaj 7 lub 8-dniowych. W cenę wliczone są często trzy posiłki dziennie, wszystkie atrakcje na pokładzie (występy, tańce, rozrywka, siłownia, baseny, a nawet niekiedy ścianka wspinaczkowa czy boiska sportowe) i serwis bagażowy oraz kabinowy. Należy pamiętać, że zawsze dodatkowo zapłacimy za wycieczki fakultatywne w trakcie rejsu, wymagane napiwki (ok. 18$/dzień) czy nawet dostęp do internetu. 

Cena podskoczy o kilkaset dolarów jeżeli zdecydujemy się na pokój „z widokiem” (czyli oknem), a podwoi się przy chęci dostępu do własnego balkoniku. Apartament o większej powierzchni kosztować nas będzie kilkaset dodatkowych dolarów, w stosunku do pokoju z balkonem. 

Najtańsze rejsy dłuższe, 11 czy 14-dniowe, kosztować nas będą minimum 1100$ w sezonie niskim za pokój bez okna, a jeżeli statek pasażerski zaliczany jest do tych z gatunku luksusowych musimy liczyć się z wydatkiem rzędu minimum 2000-3000$. 

Ceny w sezonie letnim są zazwyczaj dwukrotnie, a czasami trzykrotnie wyższe w stosunku do miesięcy “niskich”.

3. Gdzie wykupić rejs na Alaskę?

Na rynku, także polskim, jak grzyby po deszczu wyrastają kolejne firmy oferujące szeroki wybór rejsów statkami pasażerskimi po całym świecie, w tym na Alaskę. Skontaktuj się z nami, podaj swoje preferencję, a postaramy się pomóc znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązanie. KONTAKT.

4. Skąd rozpoczyna się rejs na Alaskę?

Oferta organizatorów z roku na rok rozszerza się, ale podstawowe rejsy na Alaskę rozpoczynają się z Vancouver oraz z Seattle. Niezależnie od miejsca, do punktów startowych pasażer musi oczywiście dotrzeć samodzielnie. 

5. Co zobaczę podczas rejsu na Alaskę?

Tutaj dużo zależy od długości i dokładnej trasy wybranego rejsu. Nie ulega wątpliwości, że na pasażerów statków czeka mnóstwo przepięknych widoków, bo po prostu cała Alaska jest ich pełna. Większość statków zatrzyma się w takich miejscowościach jak Skagway, Ketchikan, Juneau czy Sitka, które skrywają w sobie dużo historii i ciekawostek. Niestety kilka godzin w każdym z nim raczej nie wystarczy do ich eksploracji. Rejsy pasażerskie na Alaskę to niewątpliwie świetna okazja do oglądania niesamowitych lodowców, majestatycznych szczytów górskich, a także zwierząt morskich i lądowych. Przy odrobinie szczęścia i wytrwałości w obserwacji istnieje szansa, że podczas rejsu na Alaskę wypatrzycie wieloryba, a może nawet niedźwiedzia, przypatrującemu się Wam z lądu. Obowiązkowo zabierzcie ze sobą lornetkę!

Podczas rejsu na Alaskę mają Państwo możliwość wykupienia dodatkowych wycieczek fakultatywnych, które pozwolą Wam z bliska doświadczyć lokalnych lodowców, gór, wodospadów czy zwierząt.

6. Gdzie kończy się rejs na Alaskę?

W zależności od ostatecznego wyboru Wasza wycieczka statkiem na Alaskę skończy się najczęściej w Seward, Whittier lub w Anchorage na Alasce. Pamiętajcie, że duża część rejsów oferuje w cenie drogę powrotną na tej samej trasie, dlatego łatwo wrócić możecie do punktu startowego Waszej przygody. W takim przypadku Wasza wycieczka na Alaskę opiera się w całości na oglądaniu z pokładu statku i krótkich wizytach na lądzie podczas organizowanych dla pasażerów wycieczek fakultatywnych. 

7. Czy mogę przedłużyć swoją wycieczkę na Alaskę?

Tak. Jako lokalny pilot i organizator jestem w stanie, przy odpowiednim uprzedzeniu, odebrać Państwa z wskazanego miasteczka i zorganizować prywatną wycieczkę lądową po Alasce. 

8. Wycieczka objazdowa na Alaskę – trasa, atrakcje, możliwości.

Każdy program wycieczki objazdowej na Alasce tworzę całkowicie od podstaw i pod konkretną grupę odwiedzających, dlatego zobaczą Państwo to, na czym najbardziej Wam zależy. Standardowe miejsca, które odwiedzamy z grupami to Anchorage, Talkeetna, Portage, Whittier, Park Narodowy Denali, Park Narodowy Wrangla – Świętego Eliasza, Fairbanks, North Pole, Valdez, Cooper Landing czy Homer, a także sporo innych, mniej popularnych, a równie pięknych destynacji. Atrakcje, które mogę dla Was zorganizować są praktycznie nieograniczone i zależą wyłącznie od Waszych preferencji. Dostępne są górskie wędrówki na każdym poziomie, przeloty widokowe z lądowaniem na lodowcu, oglądanie niedźwiedzi grizzly z lokalnym przewodnikiem, połów halibuta czy łososia, testowanie miejscowej kuchni, spotkania z mieszkańcami, wszelkiego rodzaju aktywności czy wizyty w odizolowanych alaskańskich miejscowościach. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni i marzeń (oraz budżetu).

Nieco więcej na temat atrakcji Alaski piszę tutaj: 10 powodów, dla których MUSISZ odwiedzić Alaskę!

wycieczka na alaskę
Objazdowa wycieczka na Alasce oferuje równie piękne widoki, a także dostęp do lokalnych szlaków, szerokiej oferty wycieczek dodatkowych oraz lepszą swobodę czasową.

9. Ile kosztuje wycieczka objazdowa na Alaskę?

Aby dołączyć do jednej z organizowanych w okresie letnim grup należy liczyć się z kosztem w granicach od ok. 1900 – ok. 2700 dolarów (w zależności od terminu, wielkości grupy i długości pobytu). Cena nie zawiera opłat związanych z dotarciem na Alaskę (np. promem), kosztów wyżywienia poza śniadaniami, ubezpieczenia (do zakupu w Polsce) oraz wycieczek fakultatywnych. Jeżeli chcieliby Państwo aby wycieczka objazdowa na Alaskę została stworzona specjalnie dla Was, to wycenę przedstawiam zazwyczaj w przeciągu 48 godzin, opartą całkowicie na Waszym terminie, zainteresowaniach i wielkości grupy. 

W razie chęci kontaktu zapraszam do pisania na kontakt@niceland.pl lub telefonicznie poprzez aplikację WhatsApp: +1 907 538 6217. 

Więcej na temat Alaski przeczytacie Państwo na moim blogu: KIERUNEK ALASKA


Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu