Pogoda w Kalifornii. Pogoda w Los Angeles. Kiedy jechać do Los Angeles?

Jak zapewne wiecie stan Kalifornia do małych nie należy – jest trzecim, po Alasce i Teksasie, największym stanem USA – niemożliwe jest więc uogólnienie pogody dla całego rejonu. Wszystko zależy od tego jakie macie oczekiwania, program oraz co jest dla Was priorytetem. Sprawdźmy więc na start jaka jest pogoda w Los Angeles – Mieście Aniołów! 

Pogoda w Los Angeles.

Generalnie, nie biorąc po uwagę sytuacji wyjątkowych, w LA i okolicach właściwie nigdy nie jest zimno, co wiele osób uzna zapewne za duży, lub olbrzymi, plus. Warto jednak pamiętać, że latem potrafi być tutaj nieznośnie gorąco co wcale nie ułatwia zwiedzania, szczególnie mając na uwadze tłumy ludzi oraz gigantyczne korki w mieście. Poruszając się wypożyczonych samochodem po Los Angeles klimatyzacja jest absolutnie obowiązkowa! Statystycznie (oraz w rzeczywistości) w miesiącach od czerwca do września spodziewać należy się w Los Angeles upałów. Porządnych upałów.

Kiedy odwiedzić Los Angeles?

Pamiętajcie, że mieszkam na Alasce, więc zbyt wysokie temperatury specjalnie mnie nie ekscytują, dlatego mój wybór będzie bardziej dopasowany pod tych, którzy lubią ładną pogodę, ale przy okazji chcą być aktywni i nie przesiadywać całymi dniami na kalifornijskich plażach lub spacerować po klimatyzowanych centrach handlowych. Zdecydowanie polecam wczesną wiosnę lub późną jesień – miesiące takie jak marzec lub kwiecień oraz październik to mój wybór na odwiedziny Los Angeles. W tym okresie ceny noclegów i samochodów spadają, tłumy turystów nie są aż tak doskwierające jak w okresie letnim i, co najważniejsze, w końcu da się tam oddychać! 

Przykładowy program zwiedzania Kalifornii, w tym Los Angeles, oraz wycieczkę do Kalifornii znajdziecie tutaj: PROGRAM KALIFORNIA

wycieczka kalifornia

Czy w Los Angeles bywa zimno?

Raczej nie. Oczywiście zdarzają się dni zimne, głównie w grudniu i styczniu, ale wciąż daleko im do polskiej, czy tym bardziej, alaskańskiej zimy. Ostatni opad śniegu zaobserwowano w Los Angeles, a właściwie na jego obrzeżach w 1962 roku. Kto wie co przyniosą najbliższe lata, bo przy zmianach klimatycznych, które w ostatnich latach obserwujemy, coraz ciężej przewidzieć pogodę.

Zima w Los Angeles. 

To również może być ciekawy wybór. Czy Święta Bożego Narodzenia w otoczeniu palm i przy kilkunastu stopniach nie brzmią całkiem interesująco? W grudniu czy styczniu, chociaż zdarzają się dni zimniejsze, regularnie temperatura dobija do nawet 20 stopni, a plaże są zupełnie puste. Kolejną zaletą jest również całkiem łatwa dostępność, oddalonych o około dwie godziny drogi, stoków narciarskich.

Jak dolecieć do Los Angeles?

Zawsze stawiam na prostotę i w tym przypadku wybór nie może być inny. Bezpośrednie przeloty z Warszawy do Los Angeles oferują Polskie Linie Lotniczne LOT, a ceny regularnie spadają poniżej dwóch tysięcy za przelot w obie strony. Lot trwa około 12 godzin i realizowany jest kilka razy w tygodniu. Zapraszam do Kalifornii!

Więcej znajdziecie na stronie przewoźnika: LOT

Co robić w Los Angeles? Ile czasu spędzić w Los Angeles? 

Atrakcje Los Angeles to temat na zupełnie inny, oddzielny artykuł. Los Angeles nie jest, zresztą jak każde inne wielkie miasto, moim ulubionym miejscem w Stanach Zjednoczonych, ale olbrzymiego wyboru atrakcji nie można LA odmówić. Jeżeli bardziej ciągnie Cię do amerykańskiej przyrody to 1 lub 2 dni spokojnie (moim skromnym zdaniem) w Los Angeles wystarczą, natomiast jeżeli chcesz poczuć klimat życia w wielkiej metropolii, zobaczyć najsłynniejsze miejsca, zgubić się w tłumie, poczuć na skórze prawdziwe korki, skorzystać z olbrzymiej oferty przeróżnego rodzaju atrakcji czy zrobić wymarzone zakupy to Los Angeles spokojnie może być dla Ciebie celem podróży.  

O tym, dlaczego warto odwiedzić Kalifornię przeczytacie tutaj: TOP ATRAKCJE: Kalifornia

Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu