Parki Narodowe USA

Kierunki podróży - Parki Narodowe USA
Aktywnie odkrywaj najpiękniejsze Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych.
Zapytaj o wycieczkę

Nasze wycieczki do Parków Narodowych USA tworzymy inaczej niż konkurencja. Maksymalizujemy czas spędzony wśród przyrody, wychodzimy z Wami na szlaki, cieszymy się świeżym powietrzem i zapierającymi w dech piersiach widokami. Odkrywamy parki, a nie tylko je odhaczamy.

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Wycieczki do Parków Narodowych USA z Niceland.

Wszystkie nasze wycieczki do USA, a w szczególności te do Parków Narodowych, proponujemy miłośnikom przyrody i aktywnego zwiedzania. Nasze programy wycieczek do Parków USA nastawione są nie tylko na oglądanie przepięknych miejsc, ale przede wszystkim na ich eksplorację. Chcemy oddychać pełną piersią i zachwycać się z Wami najpiękniejszą przyrodą Stanów Zjednoczonych. 

Wszystkie wycieczki do Parków Narodowych USA tworzymy na Waszą miarę, a programy są w pełni dopasowane do Waszych możliwości, oczekiwań i marzeń.  

Programy zwiedzania Parków Narodowych USA tworzymy inaczej.

Naszym priorytetem jest maksymalizacja ilości czasu wśród przyrody, dlatego kluczowe jest dla nas odpowiednie zaplanowanie noclegów oraz trasy. Nocując nieopodal bram parkowych mamy szansę korzystać z uroków parków bez wielkich tłumów i niepotrzebnego pośpiechu. W przeciwieństwie do klasycznych objazdówek, nie chcemy spędzać większości czasu w samochodzie. Mamy nadzieję, że Wy również. 

page1-994px-NationalParks.forwiki.jpg

Mapa Parków Narodowych Stanów Zjednoczonych. Autor: Mwierschkec.

Prywatne wycieczki do Parków USA.

Każda organizowana przez nas wycieczka do USA tworzona jest na Wasze zamówienie. Podczas rozmowy wspólnie ustalimy optymalną długość wycieczki w oparciu o Wasz budżet, priorytety i marzenia. Tworzymy dla Was Szyte na Miarę wycieczki do USA.

Wycieczki z polskim przewodnikiem organizujemy nawet dla indywidualnych podróżujących czy par. Najkorzystniejszą cenę uzyskacie jednak przy grupie powyżej 6 osób. Zachęcamy Was do podróżowania w gronie najbliższych przyjaciół czy rodziny

park-narodowy-bryce.jpg

Podstawowe informacje o Parkach Narodowych USA. 

Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych z roku na rok przyciągają wzrok kolejnych podróżujących z całego świata. Nie jest tak bez powodu. Imponująca przyroda, przyjazna infrastruktura oraz pokaźna liczba sprawia, że Parki Narodowe USA są celem nie na krótkie wakacje, a na lata. Wielu turystów, raz oczarowanych ich majestatem, wraca do Ameryki co roku, aby spokojniej, krok po kroku, bliżej odkrywać kolejne, niesamowite miejsca. 

Na dzień dzisiejszy w USA wyznaczone są aż 62 obszary określane dumnym mianem "Parku Narodowego". Ich historia jest imponująco długa i sięga roku 1872, gdy ówczesny prezydent Grant swoim podpisem nadał ten tytuł po raz pierwszy. Tak właśnie powstał legendarny Park Narodowy Yellowstone.

park-narodowy-zion-usa.jpg

Dziś aż 29 stanów USA może pochwalić się Parkami Narodowymi w swoich granicach. Najwięcej z nich znajdziemy w przepięknej Kalifornii (9 parków) oraz na naszej Alasce (8). Dalej na liście znajduje się Utah z pięcioma Parkami Narodowymi oraz Kolorado z czterema. Jak łatwo zauważyć, podczas jednej wycieczki rozpoczynającej się na Zachodnim Wybrzeżu USA, będziecie mieli możliwość zobaczenia aż kilkunastu parków narodowych

Warto pamiętać, że Parki Narodowe przyciągają nie tylko turystów z całego świata, ale również Amerykanów. Przekłada się to na niezwykle duże zainteresowanie najpopularniejszymi parkami.W 2017 roku łączna liczba odwiedzających przekroczyła aż 84 miliony!

Najliczniej odwiedzany jest Park Narodowy Great Smoky Mountains, który leży na pograniczu stanów Północna Karolina i Tennessee. W ostatnich latach roczna liczba turystów przekraczała tam 9 milionów. To o tyle ciekawe, że park ten nie jest szczególnie popularny (czy nawet znany) wśród europejskich turystów. Jako jeden z nielicznych parków we wschodniej części Stanów Zjednoczonych służy on przede wszystkim Amerykanom. 

Trójkę najpopularniejszych parków narodowych USA zamykają słynny Park Narodowy Wielkiego Kanionu w Arizonie z liczbą ponad 6 milionów turystów rocznie oraz niesamowity Park Narodowy Yosemite w Kalifornii, do którego zagląda prawie 5 milionów osób rocznie. 

Najrzadziej odwiedzanych Parkiem Narodowym całych Stanów Zjednoczonych jest Park Narodowy Gates of the Arctic na Alasce, do którego dociera tylko nieco ponad 10 tysięcy turystów rocznie. 

Alaska zdecydowanie przoduje na liście największych Parków Narodowych.

Daleko w tyle zostawia swoich rywali Park Narodowy Wrangla-Świętego Eliasza. Aby zrozumieć jego rozmiar spróbujcie wyobrazić sobie połączenie parków Yellowstone i Yosemite oraz dodajcie do tego jeszcze całą Szwajcarię! Do parku prowadzą również tylko dwie drogi dojazdowe, dlatego w zdecydowanej większości pozostaje on wciąż nienaruszony i nieodkryty.

Kolejne trzy największe Parki Narodowe USA również znajdują się na Alasce. Są to kolejno Park Narodowy Gates of the Arctic, Park Narodowy Denali oraz Park Narodowy Katmai. Pod względem powierzchni parków, Alaska nie ma sobie równych. 

denali-alaska-wycieczka.jpg

Najlepszy czas na wycieczkę do Parków Narodowych USA. 

Ze względu na to, że Stany Zjednoczone niezwykle bogate są w Parki Narodowe, wycieczkę przyrodniczą do USA odbyć można o każdej porze roku. 

Większość z Was niewątpliwie skupi się jednak na Zachodnim Wybrzeżu oraz parkach narodowych w stanach Kalifornia, Utah czy Arizona. To właśnie na tym obszarze będziecie mieć dostęp do wielu najsłynniejszych parków narodowych na stosunkowo małej powierzchni. 

Naszym gościom zawsze sugerujemy wybór miesięcy jesiennych oraz wiosennych

W tym czasie pogoda w większości parków jest przyjemna i sprzyja aktywności. Drogi są przejezdne, a liczba turystów daleka jest od tej, której doświadczymy w czasie letnich wakacji. 

wielki-kanion-wycieczka.jpg

Główne atrakcje Parków Narodowych USA. 

Nie odkryjemy Ameryki (ha!), pisząc, że Parki Narodowe USA mają wszystko.

Znajdziemy tutaj wysokie góry, lodowce, formacje skalne, pustynie, lasy czy doliny. Możemy obserwować liczne zwierzęta, zmoczyć się pod pięknymi wodospadami czy zachwycić wyrzucającymi wodę gejzerami. Pomyślcie o Waszym największym marzeniu związanym z przyrodą, a z dużym prawdopodobieństwem znajdziecie na nie odpowiedź właśnie w Ameryce. 

parki-narodowe-usa.jpg

Zdecydowana większość Parków Narodowych USA oferuje również fantastyczną infrastrukturę, dzięki której każdy odwiedzający może skorzystać z uroków parku. Słabsza kondycja nie wyklucza - każdy znajdzie ścieżki czy szlaki dostosowane do swoich możliwości. Służba Parków Narodowych w USA tworzy je z myślą o wszystkich obywatelach i turystach. To jest ich największa zaleta. 

Główną atrakcją Parków Narodowych USA jest oczywiście natura, dlatego zachęcamy Was aby z niej odpowiednio korzystać. Nie spieszcie się. Nie odhaczajcie kolejnych parków. Nie tędy droga. 

Zatrzymajcie się na chwilę, weźcie głęboki oddech i ruszcie na szlak. Do zobaczenia! 

Program zwiedzania Parków Narodowych USA. 

Tak jak wspominaliśmy, każdy program wycieczki do USA tworzymy z myślą o naszych Gościach. 

Na naszej stronie internetowej znajdziecie przykładowy program wycieczki do Parków Narodowych USA nastawiony na aktywne zwiedzanie. 

Aby uzyskać ofertę wycieczki Szytej na Miarę, zadzwoń lub napisz do nas

yosemite kalifornia wycieczka.jpg
Wycieczki do USA
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wycieczki na Hawaje oraz do innych stanów Ameryki.
Specjalizujemy się w wycieczkach prywatnych do USA oraz organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół.
Wszystkie nasze wycieczki do USA odbywają się z polskimi, doświadczonymi przewodnikami.