O nas

Cześć! Nazywam się Damian Hadaś i jestem założycielem marki Niceland.pl, oraz strony KierunekAlaska.pl. Swoje pierwsze kroki w turystyce stawiałem osiem lat temu, zupełnie nie będąc świadomym tego, jak dalej potoczy się moje życie. Niceland, chociaż w nieco nowej formie, jest wciąż kameralnym, kierującym swoją ofertę do aktywnej grupy podróżników, organizatorem turystyki. Z naszymi grupami polowaliśmy na zorze polarne, świętowaliśmy sylwestra w zaśnieżonej islandzkiej wiosce, fotografowaliśmy jaskinie lodowe w oczekiwaniu na pierwsze promienie słońca, lataliśmy helikopterami i przeszliśmy niepoliczalną ilość przepięknych szlaków. Moja podróżnicza droga do tej pory prowadziła mnie przez takie miejsca jak Nowa Zelandia, Japonia, Islandia, Stany Zjednoczone, norweskie Lofoty, Wyspy Owcze czy Himalaje. Czuję z tego powodu duże uprzywilejowanie, ale także odpowiedzialność, bo w dzisiejszych czasach bardzo ważne jest aby turystyka nie tylko bawiła, ale także edukowała.

Wszystkie te doświadczenia i decyzje w nieco zawiły i niezwykły sposób doprowadziły mnie do przeprowadzki. I tak, od początku 2019 roku mogę oficjalnie nazywać Alaskę moim nowym domem. Wieść o tym dość szybko dotarła do moich dawnych Gości, którzy z czasem zaczęli mnie dopytywać o możliwość odwiedzin. Z tego powodu mam olbrzymią przyjemność zaprosić Was do odwiedzin tego niezwykłego, największego stanu USA. Zobaczcie Alaskę o jakiej marzycie!

Mam ten przywilej, że moim zaufanym, najlepszym źródłem informacji w USA jest moja żona – Eli, która urodziła się i wychowała właśnie na Alasce. Eli kawałek swojego życia spędziła również w Kolorado, Kalifornii, a pracując z dziećmi miała okazję nie tylko odwiedzić, ale również eksplorować najbardziej niesamowite Parki Narodowe Stanów Zjednoczonych. Oprócz Alaski chciałbym więc również zachęcić Was do rozważenia innych inspirujących amerykańskich destynacji.

Co nas wyróżnia?

  1. Jesteśmy na miejscu. Mieszkamy w Stanach Zjednoczonych, jesteśmy “lokalsami”, dzięki czemu wiemy z kim, jak i gdzie. To wartość, którą ciężko zmierzyć i wychodzi w praniu dopiero w trakcie podróży.
  2. Zajmujemy się tylko Stanami Zjednoczonymi. Po kilku pięknych latach związanych ze Skandynawią przyszedł czas na wycieczki do USA. W przeciwieństwie do dużych organizatorów nie zajmujemy się całym światem i nie będziemy udawać, że jesteśmy specjalistami w każdym miejscu na ziemi.
  3. Tworzymy programy z myślą o Was. Rozpisujemy wycieczki do USA na Wasze zamówienie. Nie tworzymy masowych wycieczek autokarowych, a każdy nowy program to dla nas wyzwania i nowa przygoda. Lubimy to co robimy i chcemy to robić razem z Wami.
  4. Oprowadzamy tylko małe grupy. Chcemy poznać Wasze imiona, pasje i historie. Po kilku latach w branży zrozumieliśmy, że istnieje na rynku nisza, w której dobrze się czujemy. Nie chcemy być najtańsi, chcemy być najlepsi i oferować najwyższą jakość. Mała grupa to gwarancja lepszego zarządzenia czasem, bliższego kontaktu z przewodnikiem i większej elastyczności.
  5. Jesteśmy młodymi, aktywnymi pasjonatami podróżowania. Na dzisiejszym turystycznym rynku, szczególnie polskim, to coś nowego. Niestety, polski rynek zdominowany jest firmami, w których od kilkudziesięciu lat niewiele się zmieniło, w tym również programy. Chcemy dać Wam świeże spojrzenie na podróże, chcemy odkrywać i delektować się nimi razem z Wami.
  6. Nie organizujemy typowych objazdówek. Z nami nie będziecie podróżować autokarem (no chyba, że o tym marzycie). Programy rozpisujemy tak abyście mogli na własnej skórze oraz w nogach poczuć piękno amerykańskiej przyrody. Nasze wycieczki do USA chcemy prowadzić trochę bardziej “slow”. Zobaczycie wiele, doświadczycie jeszcze więcej i nie będzie się to odbywać “na wariackich papierach”. W dobie Instagrama wierzymy, że jest grupa ludzi, którzy oprócz zdjęcia chcą przywieźć z wyprawy wspomnienia. Nie upychamy 10 parków narodowych w 14 dni, bo wierzymy, że Ameryka ma sporo do zaoferowania i przekonamy Was, że warto tu wrócić.
  7. Jesteśmy dostępni. Mimo, że mieszkamy na Alasce jesteśmy do Waszej dyspozycji. Piszcie e-mail lub zadzwońcie. Ale pamiętajcie o różnicy czasu! 🙂

kontakt@niceland.pl lub +48 578 646 416

WhatsApp/Telefon: +1 907 538 6217

Czasami słyszę, że Amerykę można kochać albo nienawidzić. Niezależnie od tego, po której stronie stoisz musisz przyznać, że przyroda Stanów Zjednoczonych ma praktycznie wszystko czego duża może zapragnąć. Chciałbym odkrywać ją razem z Tobą, pokazać Ci najsłynniejsze miejsca, których ominąć nie można, a także zboczyć z głównej trasy i zagubić się pośród niezwykłych historii i dzikiej amerykańskiej przyrody.

W przeciwieństwie do biur podróży, które zajmują się każdym kierunkiem świata, staram się obecnie skupiać tylko i wyłącznie na Stanach Zjednoczonych. Organizuję tylko wyjazdy kameralne, ponieważ chcę Cię poznać i przekazać moje doświadczenia związane z podróżowaniem, a uważam, że nie jest to możliwe przy wyjazdach autokarowych. Bardzo istotnym elementem przygotowywania wycieczek jest dla mnie odpowiednie rozpisanie planu. Wierzę, że decydując się na odwiedzenie Stanów Zjednoczonych oprócz kilku postojów zdjęciowych chciałbyś również nacieszyć oczy, nogi i płuca przepięknymi szlakami. Wiem również, że bardzo ważnym, a często niedocenianym, elementem podróży jest także nocleg (zarówno jego standard jak i lokalizacja), dlatego temu elementowi poświęcam bardzo dużo czasu. Współpracuję tylko z zaufanymi firmami, prowadzę działalność na terenie USA, znam branżę od środka, mam kilkuletnie doświadczenie w organizacji wypraw i prowadzeniu grup. 

Zapraszam na Twoją amerykańską przygodę! 

Do zobaczenia na szlaku!

Damian

miniatura

Eli

miniatura

Damian

miniatura

Bogusia

miniatura

Piotrek

Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu