5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO ODWIEDZIĆ ISLANDIĘ POZA SEZONEM LETNIM

Islandia poza sezonem letnim, a także zimowym jest dostępna dla turystów i coraz szersze grono odwiedzających wybiera właśnie ten okres, ponieważ wiąże się z kilkoma istotnymi zaletami. Jakimi? 

1. Zorza polarna

Zorza polarna Islandia

Zorza polarna to gwarancja silnych wrażeń

To zdecydowanie jesienno-zimowa atrakcja numer jeden na wyspie ognia i lodu. Żądni spektaklu turyści z całego świata odwiedzają rejony północne aby spełnić swoje marzenie o ujrzeniu zjawiska na własne oczy. Rozgrywający się na nieboskłonie taniec kolorów to wyjątkowe doznanie, które zależne jest od warunków atmosferycznych oraz aktywności słońca. Korzystając z naszego doświadczenia i nowinek technicznych możemy swoje szanse znacząco zwiększyć. Uwierzcie- tym nie da się znudzić! Każda zorza polarna jest inna, a człowiek chce ciągle więcej i więcej.2.

2. Jaskinie lodowe

Jaskinia lodowa Vatnajokull Wycieczka do Islandii

Jaskinie lodowe dostępne są tylko przez trzy miesiące w roku i w każdym sezonie zupełnie nowe

Natura islandzka jest hojna w swoich darach. Większość największych atrakcji jest związana z przyrodą, a przez to zazwyczaj darmowa. Są jednak miejsca, gdzie o Twoje bezpieczeństwo powinien zadbać specjalista. Jaskinie lodowe można odwiedzać na Islandii w okresie od listopada do marca, gdy są najbardziej stabilne. Każdego roku, na jesień, islandzcy przewodnicy wyruszają w stronę lodowców w poszukiwaniu nowych zmrożonych korytarzy. Lodowce to ‘twory żywe’, dlatego możesz być pewny, że doświadczasz czegoś wyjątkowego- prawdopodobnie w kolejnym zimowym sezonie miejsce, które odwiedzisz teraz, nie będzie już takie samo. A do tego zdjęcia! – czy potrzebujesz więcej powodów aby odwiedzić Islandię zimą!?

3. Wodospady, gorące źródła, lodowe laguny, wulkany!

Skogafoss zima Wycieczki do Islandii
Wszystko to, co najlepsze na Islandii jest dostępne także w sezonie jesiennym i zimowym. Główne drogi prawie zawsze są całkowicie przejezdne, a jeżeli szukasz wyjątkowych przeżyć- zrób to co kochają Islandczycy- wybierz się SuperJeep’em w rejony teoretycznie nieprzejezdne. W połączeniu z mniejszą ilością turystów daje to gwarancję spokoju, którego tak często szukamy podczas urlopu. Islandzkie przestrzenie pokryte śniegiem pozwalają na ujrzenie tego co najlepsze na wyspie z nieco innej perspektywy. Warto dać się namówić i odbyć przygodę swojego życia właśnie w tym okresie.4. Skutery śnieżne, wspinaczka lodowa, rakiety śnieżne, narciarstwo- czyli zimowy szał atrakcji.

4. Skutery śnieżne, wspinaczka lodowa, rakiety śnieżne, narciarstwo- czyli zimowy szał atrakcji.

Ze względu na swoją lokalizację część z powszechnie uznawanych za zimowe atrakcji na Islandii dostępna jest przez cały rok. Są jednak te, które smakują lepiej w białych okolicznościach przyrody. Czy może być coś piękniejszego niż skitour’owe szaleństwo na spokojnych, ośnieżonych pięknym puchem islandzkich fiordach? Kursy wspinaczki lodowej czy turystyki polarnej to idealny sposób na spędzenie aktywnego urlopu- w obliczu niestabilnej w Europie kontynentalnej pogody w okresie zimowych, Islandia to idealny wybór na zimowe szaleństwa, bez obawy o brak śniegu! Dzięki skuterom czy rakietom śnieżnym także najbardziej odległe rejony islandzkiego interioru są dostępne dla aktywnych turystów w okresie jesienno-zimowym. Wysiłek jest sowicie wynagrodzony- gorące źródła, kameralna atmosfera i zorza polarna- w tak wyjątkowym miejscach smakuje jeszcze lepiej!

5. Mniejszy ruch turystyczny, niższe ceny

Istny szał turystyczny, który panuje na wyspie od około 5 lat, jest głównie dostrzegalny w okresie letnim. Oprócz wzrostu cen w praktycznie każdej dziedzinie życia pojawia się także problem ze znalezieniem noclegu w miesiącach od czerwca do września. Tu przychodzi na ratunek islandzka jesień i zima. Ceny atrakcji maleją, zakwaterowanie jest ponownie dostępne, a wiele miejsc jest dostępnych bez przebijania się przez tłumy turystów. Bez obaw- temperatury w miesiącach zimowych są zazwyczaj wyższe niż dla Polski! To świetny okres na spędzenie urlopu marzeń bez wydawania

Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu