Ceny Islandia 2018 2019

Mamy dla Was “świeżutkie” paragony prosto z Islandii !

Chcesz wiedzieć ile kosztuje obiad w Reykjaviku? Gdzie robić zakupy na Islandii najtaniej? Jaka jest cena papierosów w 2016 roku na tej wyspie? Zajrzyj do naszego artykułu o cenach, gdzie zamieszczamy kilka przydatnych paragonów z islandzkich sklepów. Dowiesz się gdzie i za ile.

Aktualizacja wkrótce… Tymczasem zachęcamy do przeczytania artykułu z 2016 roku, które daje dobry pogląd na ceny na Islandii.

Bez ogródek, czarno na białym, ile co kosztuje:

Ceny przybliżone, zgodnie z przelicznikiem na dzień 20.06.2016.

paragon jedzenie

 

1. Paragon z zakupów w sklepie sieci Kjarval- osiedlowy market. Można spokojnie założyć, że robiąc zakupy w sieci Bonus zakupy będą o ok. 10-15% tańsze.

*Surmjolk to rodzaj zsiadłego mleka bardzo popularny na Islandii

paragon knajpa

2. Typowy amerykański posiłek bardzo popularny wśród młodych Islandczyków. Od razu ostrzegamy- nawet w knajpach da się taniej! Nawet znacznie.Hamborgarafabrikkan w Reykjaviku to usytuowane w centrum stolicy miejsce, w którym zazwyczaj spotkamy mnóstwo ludzi.

* Fabryka Burgerów to klasyka wśród burgerowni w Reykjaviku, a jest ich naprawdę dużo. Jakość w wielu miejscach jest bardzo wysoka.

paragon papierosy

3. Paragon dla palaczy. Wiemy, z nałogiem nie jest prosto, ale czy cena papierosów na Islandii nie jest wystarczającym powodem żeby nie palić chociaż przez okres urlopu? 😉

Wnioski ?

Na Islandii nie należy spożywać alkoholu ani palić papierosów 😉 Obiad w popularnej knajpie w Reykjaviku to koszt około 100 złotych za osobę, ale da się taniej (oczywiście drożej też). Ceny w marketach spożywczych nieco wyższe niż w Polsce, ale ‘tragedii nie ma’.
Można ograniczyć koszty życia podczas wyjazdu robiąc zakupy w popularnych, najtańszych na wyspie marketach, które pojawiają się na trasie dosyć regularnie. Problemy z cenami kończą się w momencie zarabiania w walucie islandzkiej. Proszę nam zaufać, stosunek cen towarów do zarobków, wciąż jest bardziej korzystny dla obywateli Islandii niż w Polsce.

A tak wygląda Burger Nr. 8- Morthens, i w tym przypadku zdjęcie nie kłamie.

hamborgarafabrikkan

Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu