NAJPOPULARNIEJSZE (PŁATNE) ATRAKCJE ISLANDII – część 1

W tym zestawieniu będziemy stopniowo przybliżać Państwu najpopularniejsze, dostępne na Islandii atrakcje fakultatywne proponowane przez miejscowych organizatorów. W pierwszej części skupiamy się na trzech bardzo popularnych wyborach. Zapraszamy do lektury!

  1. Rejs w poszukiwaniu wielorybów 

To zdecydowanie jedna z głównych atrakcji i ważny element wielu wycieczek na Islandię. Obecnie na wyspie istnieje kilkanastu różnych operatorów tego typu rejsów, które wyruszają z kilku miejscowości. Dwa bardzo popularne miejsca startowe to Reykjavik (oczywiście ze względu na to, że nawet w przypadku bardzo krótkiej wizyty każdy turysta zagląda do stolicy chociaż na trochę), a także Husavik – nazywany przez turystów stolicą wielorybów. Z naszego doświadczenia możemy spokojnie polecić także miejscowości Dalvik oraz Akureyri, gdzie jest nieco spokojniej niż w przypadku dwóch pierwszych miejscowości, a czasem również taniej. Jeżeli wybieracie się na wycieczkę dookoła Islandii to zdecydowanie polecamy rejsy z północnej części kraju – są bardziej spektakularne i charakteryzują się wyższą skutecznością.

Rejs można odbyć na kilka sposobów w zależności od czasu jakim dysponujemy oraz zasobności portfela. Klasyczny rejs statkiem trwa około 3-4 godzin i kosztuje średnio 400 zł za osobę. W zależności od okresu, w którym wybieramy się na wycieczkę operatorzy oferują czasem także obserwację maskonurów – warto to sprawdzić.

Rejs na wieloryby z Akureyri – 2017

Rada on Niceland.pl : Jeżeli dysponujecie większą ilością gotówki do zdecydowanie polecamy skorzystanie z szybkich łodzi. Mieszczą one na pokładzie do kilkunastu osób i właściwie “lecą” przez wody fiordu. W ich przypadku kapitan jest w stanie bardzo szybko reagować na wynurzenie się wieloryba i zbliżyć się do niego bardzo blisko w krótkim czasie. Miłośnicy szybkiej jazdy również powinni mieć na tym rejsie dużą frajdę.

Na islandzkich wodach natrafić można między innymi na humbaki, orki, finwale, grindwale, delfiny, morświny czy płetwale karłowate. Podobno czasami pojawiają się także płetwale błękitne, które mogą mieć nawet ponad 30 metrów długości.

Operatorzy: Elding, Special Tours, Arctic Sea Tours, Whale Safari, Ambassador i inn

Cena: od 400 zł / osobę

2. Blue Lagoon – kąpiel w geotermalnym SPA

Uznany przez National Geographic za jeden z 25 cudów świata kompleks SPA to od pewnego czasu niezmiennie najpopularniejsza atrakcja wśród odwiedzających. Ciężko nie ulec urokowi tego miejsca zanurzając się w ciepłej, geotermalnej wodzie w otoczeniu niesamowitych pól lawowych. Nie da się też ukryć, że ze względu na lokalizację (10 minut drogi z lotniska) w tym niezwykłym kompleksie ciężko o pełny spokój i relaks, niezależnie od pory roku. Tłumy ludzi, pełny parking, kolejki do wejścia (bilety do zakupu TYLKO poprzez internet z dużym wyprzedzeniem), a także trwający od pewnego czasu remont (powiększanie powierzchni kompleksu oraz budowa pierwszego pięciogwiazdkowego hotelu na wyspie) to kilka głównych argumentów tych, którzy nie przepadają za tym miejscem.

Blue Lagoon 2017

Cena: 300 zł / osobę

Więcej na: http://www.bluelagoon.com

Rada od Niceland.pl : Jakie macie alternatywy? Jest ich całkiem sporo! Po pierwsze – naturalne gorące źródełka, czyli kwintesencja islandzkich kąpieli (więcej:  http://niceland.pl/2016/07/27/gorace-zrodla-islandia/). Wśród obiektów komercyjnych najbardziej popularne to Myvatn Nature Baths – nazywane przez wielu „Mini Blue Lagoon” mieszczące się na północy kraju czy Laugarvatn Fontana i Secret Lagoon we wiosce Fludir na południu kraju. Każde z tych miejsc ma swoją własną specyfikę – dopasujcie wybór do Waszych oczekiwań.

3. Into the Glacier – wizyta w środku lodowca

Otwarta w połowie 2015 roku atrakcja, która umożliwia każdemu wejście do sztucznie stworzonego tunelu w drugim największym lodowcu na Islandii. Wieść o tym miejscu rozniosła się szerokim echem, a jego popularność sprawia, że wycieczkę należy rezerwować często z dłuższym wyprzedzeniem. W cenie atrakcji przejazd specjalnym pojazdem dostosowanym do jazdy po lodowcu oraz wejście do jaskini wraz z angielskojęzycznym przewodnikiem. Muszę przyznać, że zanim odwiedziłem po raz pierwszy Into the Glacier nie miałem dużych oczekiwań wobec tego miejsca. Islandzkie przewodniczki, które prowadziły naszą grupę całkowicie jednak mnie “kupiły”. Świetnie opowiedziane historie, bardzo dobry kontakt z uczestnikami, a także zarażający entuzjazm sprawiły, że mogę spokojnie polecić tą atrakcję. Poniżej krótka relacja filmowa.

Cena: od 600 zł / osobę

Więcej na: https://intotheglacier.is

Rada od Niceland.pl : Jeżeli przybywacie na Islandię w okresie od listopada do kwietnia warto rozważyć opcję odwiedzenia naturalnej lodowej jaskini, które rokrocznie islandzcy przewodnicy odkrywają na potrzeby turystyki. Wspaniała przygoda, szansa na wyjątkowe zdjęcia i świadomość, że wszystko co widzicie stworzyła Matka Natura.

Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu