Alaska Railroad czyli podróż pociągiem przez Alaskę

Jeżeli, Drogi Czytelniku, tutaj zaglądasz to istnieje duża szansa, że interesuje Cię wycieczka na Alaskę oraz jej największe atrakcje. Niewątpliwie podróż koleją Alaska Railroad to fantastyczny sposób na odkrywanie przepięknych alaskańskich krajobrazów. Zobacz dlaczego.

Pociąg Alaska Aurora Winter kursuje również w miesiącach zimowych.

Trasy widokowe Alaska Railroad

Decydując się na podróż pociągiem Alaska Railroad praktycznie “skazani” jesteście na oglądanie niesamowitej lokalnej przyrody w jej najlepszym wydaniu. Niezależnie od trasy oglądać będziecie szczyty górskie, rzeki, doliny, lasy, lodowce, a przy odrobinie szczęścia również dzikie zwierzęta. To również bardzo proste rozwiązanie, które pozwoli Wam nie martwić się o wynajem samochodu czy analizowanie trasy. Wsiadajcie na pokład pociągu i cieszycie się pięknymi widokami!

Film promocyjny Alaska Railroad. Wycieczka na Alaskę – trasa pociągowa.

Informacje o Alaska Railroad.

Większość z Was dotrze na Alaskę lądując w Anchorage lub przypływając rejsem z Seattle czy Vancouver do alaskańskiego Seward lub Whittier. Z każdego z tych miejsc możecie kontynuować swoją dalszą przygodę właśnie przy skorzystaniu z Alaska Railroad. Gwarantuję, że Wasza wycieczka na Alaskę nabierze dodatkowego smaczku i dużych emocji związanych z niesamowitymi widokami na trasie. Pamiętajcie, że w okresie letnim miejsca dość szybko się wyprzedają, dlatego nie zwlekajcie zbyt długo z rezerwacją (lub zostawcie to nam! :))

Pociąg na Alasce trasą Glacier Discovery

Przypływacie promem do miejscowości Whittier? Prawdopodobnie Wasz rejs oferuje Wam możliwość dodatkowego wykupienia biletu autokarowego, dzięki któremu, z kilkoma przystankami na trasie, dotrzecie do Anchorage. Oprócz tego macie dodatkowego dwie opcje.

Pierwsza to kontakt ze mną. Pod ustaleniu szczegółów Waszego “przypływu” możemy umówić się na wspólne zwiedzanie i stworzyć Program na Waszą miarę. Ale koniec z reklamami, ten artykuł jest o pociągach.

Glacier Discovery to Wasza druga opcja. Pociąg startuje z Whittier późniejszym wieczorem, co w okresie letnim oznacza najlepsze światło. Na tej trasie czekają na Was przepiękne widoki na Cook Inlet czy góry Chugach, ale to co wyróżnia tą trasę to już jej początkowy odcinek, na którym obserwować będziecie mogli kolejne jęzory lodowców – między innymi Spencer czy Barlett Glacier. Pociąg kursuje od drugiej połowy maja do połowy września, a bilet w jedną stronę kosztuję około 90$. Trasa trwa 2,5 godziny.

Pociąg na Alasce trasą Coastal Classic

Pociąg na Alasce pod nazwą Coastal Classic to bez wątpienia jedna z najbardziej popularnych, obleganych i widokowych tras pociągowych na świecie. W okresie letnim, podobnie jak Glacier Discovery, pociąg ten wyrusza raz dziennie, od połowy maja do końca września. Wycieczka ta to fantastyczna możliwość na jednodniowy wypad z Anchorage do malowniczo położonego miasteczka Seward. Pociąg startuje przed godziną 7 rano i dociera do celu około godziny 11, co pozwoli Wam na dołączenie do jednego z dziesiątek rejsów w poszukiwaniu wielorybów rozpoczynających się w Seward. Na trasie czekają Was niesamowite widoki wzdłuż Turnagain Arm oraz przepiękne lodowce schodzące z wysokich szczytów Pasma Chugach. Po rejsie i zwiedzaniu Seward, o godzinie 18, wyruszyć możecie pociągiem w drogę powrotną do Anchorage. Koszt biletu w obie strony w klasie Adventure (klasa podstawowa) to 180$ (w klasie Premium – 370$). Jeżeli zastanawiacie się czy warto – nie traćcie więcej czasu i rezerwujcie swój bilet.

Na żółto trasa pociągiem Coastal Classic. Na niebiesko trasa Denali Star.

Pociąg na Alasce trasę Denali Star lub Aurora Winter

Ostatnia, ale również bardzo popularna trasa, daje możliwość podziwiania przyrody usytuowanej na północ od Anchorage. Pociąg ten, w odróżnieniu od poprzedników, kursuje przez cały rok (zimą pod nazwą Aurora Winter). W okresie letnim pociąg startuje oczywiście codziennie; zimą zaś 2 lub 3 razy w tygodniu, ułatwiając odwiedzającym dotarcie do Fairbanks – alaskańskiej stolicy zorzy polarnej. Największym smaczkiem tej trasy jest odcinek prowadzący przez Park Narodowy Denali i pozwalający na oglądanie najwyższego szczytu Ameryki Północnej – Denali. Podróż z Anchorage do Parku Narodowego Denali trwa około 8 godzin, a dotarcie do Fairbanks wiąże się z aż 12-godzinną wycieczką w jedną stronę. Na trasie czekają na podróżnych również inne przystanki, w tym w słynnym miasteczku Talkeetna, które było inspiracją dla kultowego serialu “Przystanek Alaska”. Więcej o Talkeetna przeczytacie tutaj: ARTYKUŁ.

Podróż z Anchorage do Denali National Park kosztować będzie 176$ w klasie Podstawowej lub dwukrotność tej ceny w klasie Premium. Podróż do Fairbanks to koszt 250 / 460 $ od osoby.

Wycieczka pociągiem na Alasce – czy warto?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta – zdecydowanie warto. Oczywiście przy 12-godzinnej podróży do Fairbanks istnieje duże prawdopodobieństwo, że część trasy po prostu prześpicie, ale to jakie widoki czekają na Was w rejonie Denali National Park zostanie z Wami na długo. Podobnie sprawa ma się z krótszymi, a przy tym nieco bardziej emocjonującymi trasami, jak ta z Anchorage do Seward czy Whittier. To świetne rozwiązania jeżeli na Alasce nie chcecie wynajmować samochodu i planujecie jednodniowe wypady w różne rejony stanu. To także idealne urozmaicenie każdemu programu zwiedzania Alaski.

wycieczka alaska
Malownicza trasa pociągiem przez Alaskę.

Sam jako organizator wycieczek na Alaskę staram się możliwie często dokładać przejazd pociągiem na jednej z powyższych tras i reakcja Gości jest zawsze bardzo pozytywna.

Chcesz wybrać się na wycieczkę na Alaskę i skorzystać z przejazdu malowniczą trasą pociągiem? Skontaktuj się i zapisz do jednej z otwartych grup lub otrzymaj swój Program Szyty na Miarę.

Sorry, your browser does not support inline SVG.

Ostatnio na blogu