HIT! Grenlandia 2017

No cóż – nie samą Islandią człowiek żyje… Zapraszamy na wyjątkową i niepowtarzalną przygodę na Grenlandii. Jest to Wyjazd Szyty na Miarę, dostosowany do małych grup – od 2 do 4 osób.

Szukasz czegoś innego? Przygody, której nie zapomnisz? Jesteś w odpowiednim miejscu!

Grenlandia w sezonie letnim

Letnia przygoda na Grenlandii to kilkudniowy pobyt w Sisimiut i jego okolicach, w czasie którego wyróżniamy dwa podstawowe etapy. Pierwsza część wyjazdu wiąże się z pobytem w samym Sisimiut, gdzie pod okiem polskojęzycznego przewodnika (który mieszka na Grenlandii już ponad 10 lat) poznasz historię i kulturę rejonu. Zajrzysz do najważniejszych muzeów, odwiedzisz warsztaty lokalnych rzemieślników, zrobisz zakupy w miejscowym porcie, a także wybierz się na dwa lokalne szczyty, gdzie przy odrobinie szczęścia wypatrzysz lokalne zwierzęta. Druga część wyjazdu to wyprawa do domku letniskowego zlokalizowanego około 30 minut łodzią od miasteczka. Skorzystasz tam z niezmąconego niczym spokoju, dasz porwać się łowieniu ryb, wybierzesz się na poszukiwanie woła piżmowego czy popłyniesz łódką w głąb fiordu. Czy czegoś jeszcze potrzeba?

 

Grenlandia w sezonie zimowym

Zimowa edycja tej wyprawy to kwintesencja tego czym jest zima w rejonie koła biegunowego!Psim zaprzęgiem wybierzesz się do specjalnego namiotu ekspedycyjnego, w którym spędzisz swoją arktyczną i niepowtarzalną przygodę. Od nas otrzymasz pełne wsparcie – potrzebny ekwipunek, a także wyżywienie. To idealne miejsce na wyprawę w rakietach śnieżnych – eksplorując możesz natrafić na ślady lokalnej zwierzyny.W ramach wyprawy zapewniamy miejscowe potrawy przygotowane na bazie samodzielnie zaopatrzonej spiżarni. Oczywiście wieczorami będziesz wypatrywał zorzy polarnej, która w nieoświetlonych rejonach wygląda jeszcze bardziej wyjątkowo.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie tych wypraw!