KALIFORNIA

Kierunki podróży - Kalifornia
Zobacz przepiękną przyrodę i odkryj kultowe miasta Kalifornii.
Zapytaj o wycieczkę

Nasze wycieczki do Kalifornii tworzymy w oparciu o wskazówki lokalnych mieszkańców, w tym od naszej kalifornijskiej rodziny i przyjaciół. Oboje uwielbiamy ten stan - za pogodę, za oceaniczny wiatr, za winiarnie Doliny Napa, za strome uliczki San Francisco, za niesamowitą przyrodę Yosemite i za potężne sekwoje. Chcemy przekazać Wam to uczucie, bo Kalifornia zasługuje na więcej niż tylko krótka wizyta na wycieczce objazdowej.

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Wycieczka do Kalifornii z Niceland

Wycieczki do Kalifornii proponujemy wszystkim tym, którzy uwielbiają aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Nasze programy nastawione są na przebywanie wśród najpiękniejszej przyrody w stanu Kalifornia. Nie omijamy przy tym oczywiście najsłynniejszych metropolii, ale to natura jest najistotniejszym elementem tej podróży

Wszystkie nasze wycieczki do USA tworzymy na Waszą miarę, dlatego program będzie w pełni dopasowany do Waszych potrzeb i marzeń. 

W Kalifornii chcemy wyjść z Wami na szlaki, testować lokalną kuchnie i najlepsze wina, odkrywać nieodkryte i, przede wszystkim, chcemy dać Wam czas, o który tak ciężko podczas typowych wycieczek objazdowych do USA. 

Na Miejscu zachwycimy Was szlakami Parku Narodowego Yosemite, pokażemy znane wśród lokalnych mieszkańców perełki San Francisco i Los Angeles, przejedziemy się najpiękniejszymi drogami stanu, znajdziemy czas na zamyślenie wśród olbrzymich sekwoi i złapiemy wiatr we włosy na kalifornijskich plażach.

IMG_2464.jpg

Zdjęcie: Eli i Damian w Napa Valley, Kalifornia.

Prywatne wycieczki do Kalifornii 

Każda organizowana przez nas wycieczka do Kalifornii tworzona jest na zamówienie. Wspólnie decydujemy o długości pobytu, trasie oraz atrakcjach, które uzależnione będą od preferowanego przez Was terminu i długości podróży.

W ten sposób tworzymy dla Was Szyte na Miarę wycieczki do USA.

Wycieczki do Kalifornii z przewodnikiem organizujemy nawet dla indywidualnych podróżujących czy par. Najkorzystniejszą cenę uzyskacie przy grupie powyżej 6 osób. W tak kameralnej ekipie możemy zapewnić Wam indywidualne podejście i świetny kontakt w czasie podróży. 

Podstawowe informacje o Kalifornii.

Kalifornia to trzeci - po Alasce i Teksasie - największy stan Ameryki. Rozciąga się z południa od Meksyku, aż po stan Oregon, z którym graniczy na północy. Zachodnie wybrzeże Kalifornii oblewane jest wodami Oceanu Spokojnego, a od wschodu stan sąsiaduje z gorącą Nevadą i Arizoną.

Kalifornia to stan nieco większy od całej Polski. Poświęcając Kalifornii tylko krótką wizytę możecie być przekonani, że po powrocie pozostanie Wam bardzo duży niedosyt. W naszym odczuciu wycieczka do Kalifornii powinna być planowana jaka osobna podróż do USA. 

Kalifornię zamieszkuje prawie 40 milionów mieszkańców, co sprawia, że jest to najbardziej zaludniony stan całego USA. Najsłynniejsze miasta Kalifornii, Los Angeles oraz San Francisco, zamieszkuje kolejno 19 i 10 milionów mieszkańców!

los angeles wycieczka.jpg

Zdjęcie: Los Angeles nocą. 

Parki Narodowe Kalifornii:

Kalifornia ma w swoich granicach aż 9 parków narodowych, a każdy z nich oferuje zupełnie inne doznania. Są to:

  • Redwood National and State Parks
  • Yosemite National Park
  • Sequoia and Kings Canyon National Parks
  • Death Valley National Park
  • Joshua Tree National Park
  • Channel Island National Park
  • Lassen Volcanic National Park
  • Pinnacles National Park
  • Kings Canyon National Park
yosemite wycieczka.jpg

Zdjęcie: Park Narodowy Yosemite w Kalifornii to obowiązkowy, dłuższy przystanek w trakcie naszych wycieczek do Kalifornii. 

Najlepszy czas na wycieczkę do Kalifornii.

Nasz wybór: jesień (wrzesień - listopad) oraz wczesna wiosna (marzec - maj). 

Ze względu na swój rozmiar oraz zróżnicowanie Kalifornię można odwiedzić właściwie o każdej porze roku. Przed decyzją warto zastanowić się co jest Waszym priorytetem. Jeżeli są to metropolie to właściwie każdy miesiąc będzie do tego odpowiedni, mając na uwadze, że latem potrafi być tam nieznośnie gorąco oraz tłumnie

Jeżeli Waszym celem numer jeden jest przyroda i parki narodowe, to nad wyborem najlepszego okresu należy się nieco bardziej pochylić.

Z naszego doświadczenia wynika, że najlepszym okresem na odkrywanie Kalifornii Północnej jest jesień. Jest to okres, gdy pogoda jest jeszcze niezwykle przyjemna, a tłumy wakacyjnych turystów znikają z ulic i szlaków parkowych. Nie spodziewajmy się jednak zupełnej pustki - miejsca legendarne, tak jak Park Narodowy Yosemite, przyciągają w swoje granice turystów o każdej porze roku. Yosemite to również jedno z tych miejsc w Kalifornii, gdzie zawsze należy spodziewać się niższych temperatur, podobnie jak przepiękne Lake Tahoe. 

Naszym wyborem na wycieczkę do Kalifornii, która nastawiona jest na zobaczenia zarówno metropolii, jak i skorzystanie z przepięknej przyrody, byłyby miesiące wrzesień, październik oraz listopad. Listopad, chociaż już nieco chłodniejszy, to czas zdecydowanie mniejszej liczby turystów oraz delikatnych obniżek cen na usługi turystyczne. 

Jeżeli planujecie wycieczkę na degustację win do Doliny Napa lub Sonoma, to świetnym okresem jest również wrzesień - listopad, ale również marzec - maj.

Atrakcje Kalifornii. 

Kalifornia jest bardzo zróżnicowanym i niezwykle ciekawym stanem, dlatego warto określić swoje priorytety jeszcze przed planowaniem podróży. Oprócz standardowych atrakcji w metropoliach, należy mądrze zaplanować trasę i zrozumieć dystanse, które dzielą poszczególne destynacje. Planując zwiedzanie miast koniecznie weźcie pod uwagę również korki, które potrafią pokrzyżować plany. 

O największych atrakcjach Kalifornii przeczytacie tutaj: TOP Atrakcje Kalifornii.

kalifornia-atrakcje.jpeg

Zdjęcie: Z wizytą na kalifornijskich plażach (2018).

Program wycieczki do Kalifornii. 

Na naszej stronie internetowej znajdziecie przykładowy program Wycieczki do Kalifornii

Jest to tylko propozycja wyjazdowa - pamiętajcie, że każdy program wycieczki do USA tworzymy specjalnie dla Was.

Jakość oraz odpowiedzialna turystyka w Kalifornii. 

Firma "Niceland LLC" jest zarejestrowana w stanie Alaska w USA oraz jest czynnym członkiem lokalnych stowarzyszeń łączących firmy turystyczne. Praktykujemy też najwyższe standardy odpowiedzialnej turystyki, w którą mocno wierzymy. Spełniamy wymogi związane z bezpieczną obserwacją zwierząt; edukujemy Gości zarówno przed, jak i podczas wycieczek; przestrzegamy zasad "Leave No Trace"; wierzymy w naukę; promujemy lokalną kulturę oraz swoimi wyborami wspieramy miejscową gospodarkę. 

Nasza bogata sieć kontaktów w Stanach Zjednoczonych sprawia, że mamy dostęp do doświadczonych i utalentowanych przewodników praktycznie w każdym rejonie Ameryki.

 

Wycieczki do USA
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wycieczki na Hawaje oraz do innych stanów Ameryki.
Specjalizujemy się w wycieczkach prywatnych do USA oraz organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół.
Wszystkie nasze wycieczki do USA odbywają się z polskimi, doświadczonymi przewodnikami.