Wycieczki Kalifornia

Kierunki podróży - Kalifornia
Przepiękna przyroda i kultowe miasta Ameryki
Zapytaj o wycieczkę

Kalifornia to, zaraz po Alasce, nasz ulubiony stan Ameryki. Wycieczki do Kalifornii tworzymy w oparciu o nasze doświadczenia oraz wskazówki mieszkańców, w tym naszej kalifornijskiej rodziny i przyjaciół. Uwielbiamy ten stan - za pogodę, za oceaniczny wiatr, za winiarnie Doliny Napa, za strome uliczki San Francisco, za niesamowitą przyrodę Yosemite i za potężne sekwoje. Chcemy przekazać Wam to uczucie.

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Kalifornia Dream - Metropolie i Cuda Natury

W Kalifornii ciężko się nie zakochać. W tym stanie znajdziesz wszystko, czego dusza zapragnie - słynne miasta, na czele z Los Angeles i San Francisco, a także imponującą przyrodę, w tym najwyższe sekwoje, przepiękne plaże oraz wyjątkowe Parki Narodowe. 

Wycieczka do Kalifornii to świetny wybór na pierwszą podróż do Ameryki, dzięki któremu poznacie USA z kilku stron. Nasze programy tworzymy aktywnie i z nastawieniem na przebywanie wśród wyjątkowej natury w stanie. 

Najsłynniejsze miasta Kalifornii zwiedzamy z lokalnymi przewodnikami, dzięki czemu poznajemy je z punktu widzenia mieszkańców. Testujemy najlepsze jedzenie, a także cieszymy się najlepszymi winami w tej części świata. W Parkach Narodowych Kalifornii wychodzimy razem na szlaki, zachwycamy się wschodami i zachodami słońca oraz znajdujemy czas na długie rozmowy. Nasze trasy programy zwiedzania Kalifornii prowadzą przez najbardziej malownicze części stanu. 

Kalifornia-Wycieczka-Podróż.jpg

Kalifornia - podróż z Niceland

Wycieczki do Kalifornii tworzymy Na Miarę, dzięki czemu podróż do USA będzie zgodna z Twoimi marzeniami, a także terminem i preferencjami. Wyjazdy do Ameryki organizujemy dla osób indywidualnych, par, grup znajomych i przyjaciół. 

Podróż do Kalifornii odbywa się z polskojęzycznym pilotem oraz lokalnymi przewodnikami. Dzięki temu Twoje wakacje w Kalifornii będą bezpieczne, autentyczne oraz pełne wrażeń. 

Organizujemy także grupy otwarte, do których można dopisać się indywidualnie lub w parze - oferta takich wycieczek do USA znajduje się w zakładce: Wycieczki

kalifornia-podróż-san-francisco.jpg

Wycieczka Self-Drive Kalifornia.

Jako polskie biuro podróży w Stanach Zjednoczonych organizujemy także wycieczki self-drive do USA. W tym wypadku my zajmujemy się wszystkimi rezerwacjami, a Ty samodzielnie realizujesz przygotowany program. Jeżeli jesteś zainteresowany podróżą samodzielną do Ameryki - zapraszamy do Kontaktu. Kalifornia to świetny stan na wycieczkę tego typu. 

Podróż do Kalifornii - dla kogo?

kalifornia-program-zwiedzania.jpg

Kalifornia zachwyci wszystkich, którzy podczas podróży do USA chcą zobaczyć zarówno słynne metropolie, a także spędzić aktywny czas wśród przepięknej przyrody. Kalifornia oferuje mnóstwo atrakcji dla każdej grupy wiekowej, dlatego będzie świetnym wyborem dla każdego podróżnika. 

Kalifornia to fantastyczny kierunek dla miłośników oceanu i piaszczystych plaż, a także dla osób, które uwielbiają malownicze przejazdy. W Kalifornii znajdziesz świetną kuchnię, legendarne metropolie oraz wspaniałe atrakcje. Kalifornia to także stan z największą ilością Parków Narodowych w całym USA, dlatego o aktywny wypoczynek wśród natury nie jest tam trudno. 

Kiedy lecieć na Zachodnie Wybrzeże USA?

Kalifornia to olbrzymi stan, trzeci największy stan Ameryki, którego rozmiar jest większy niż Polska! Z tego powodu na obszarze Kalifornia pogoda jest bardzo zróżnicowana. Stan rozciąga się z południa od Meksyku, aż po stan Oregon, z którym graniczy na północy. Zachodnie wybrzeże Kalifornii oblewane jest wodami Oceanu Spokojnego, a od wschodu stan sąsiaduje z gorącą Nevadą i Arizoną. Pomimo tego zróżnicowania, stan Kalifornia jest destynacją całoroczną. Wybór terminu zależy od tego, jak chcesz spędzić swój urlop. 

W okresie letnim należy spodziewać się największej ilości turystów w parkach narodowych Kalifornii, a także najsłynniejszych miastach. Ma to oczywiście odzwierciedlenie w cenach, które są sporo wyższe niż poza sezonem letnim. 

Najlepszy czas na podróż do Kalifornii to wiosna oraz jesień. W tym czasie nie doświadczysz najgorszych upałów w południowej części stanu, a pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Wczesną wiosną, w wyższych częściach stanu, noce wciąż mogą być chłodne, ale pogoda na wybrzeżu będzie już bardzo przyjemna. Jesień to z kolei świetny czas na odwiedziny przepięknych winiarni Doliny Napa, a także długie spacery po San Francisco. 

Nasz wybór: Najlepsze miesiące do zwiedzania Kalifornii to kwiecień, maj, wrzesień oraz październik

kalifornia-wycieczka-usa.jpg

Czy Kalifornia jest droga?

Kalifornia jest jednym z droższych stanów na mapie Ameryki. Najwyższych cen należy spodziewać się w metropoliach - Los Angeles i San Francisco, szczególnie jeżeli zależy Ci na lokalizacji w sercu miast. 

Aby ograniczyć koszty wyjazdu, podróż do Kalifornii warto planować z większym wyprzedzeniem, a także omijać miesiące wakacyjne oraz świąteczne. 

Atrakcje stanu Kalifornia.

Kalifornia ma do zaoferowania wiele. Więcej o największych atrakcjach Kalifornii przeczytasz w naszym wpisie: TOP Atrakcje Kalifornii. Oto kilka propozycji: 

Park Narodowy Yosemite

Ukryty na zachodnich zboczach gór Sierra Nevada Park Narodowy Yosemite to perła wśród parków USA. To jeden z najpiękniejszych parków narodowych USA, który koniecznie trzeba odwiedzić podczas wizyty w Kalifornii. Na miejscu czekają na Ciebie wysokie szczyty, mnóstwo szlaków, wodospady, potężne sekwoje, a także zwierzęta. 

San Francisco

San Francisco odwiedzamy regularnie także w czasie wolnym - to miasto ma w sobie "to coś". W mieście koniecznie zobaczyć trzeba najsłynniejsze miejsca, na czele z Golden Gate czy więzieniem Alcatraz, ale warto też zboczyć z utartego szlaku i odkryć je oczami mieszkańców, bo San Francisco wciąż kryje mnóstwo sekretów

san-francisco-przewodnik.jpg

Dolina Śmierci - Park Narodowy 

Podczas podróży do Kalifornii nie można ominąć Doliny Śmierci, najgorętszego miejsca w jakim kiedykolwiek będziesz. Death Valley ma jednak do zaoferowania nadspodziewanie sporo - interesujące formacje skalne, najniższy punkt Ameryki (Badwater) oraz piękne trasy przejazdowe. 

Zachodnie Wybrzeże USA

Wybrzeże Kalifornii to kwintesencja tego pięknego stanu. Przejazd kalifornijskimi drogami prowadzącymi nad samym oceanem to coś co zostanie z Tobą na długo. Najsłynniejszym odcinkiem wybrzeża Kalifornii jest niewątpliwie Big Sur, który zachwyci Cię niesamowitym zróżnicowaniem. 

Dolina Napa i Sonoma w Kalifornii

Nawet jeśli nie jesteś wielkim miłośnikiem wina, Dolina Napa i Sonoma to miejsca, które zdecydowanie warto uwzględnić podczas zwiedzania Kalifornii. Warto zatrzymać się tam na chwilę dłużej, porozmawiać z właścicielami winiarni, a także skosztować ich cudownych trunków. 

Parki Narodowe - California 

Kalifornia ma najwięcej Parków Narodowych ze wszystkim stanów Ameryki. 9 Parków Narodowych w Kalifornii to: 

  • Redwood National and State Parks
  • Yosemite National Park
  • Sequoia and Kings Canyon National Parks
  • Death Valley National Park
  • Joshua Tree National Park
  • Channel Island National Park
  • Lassen Volcanic National Park
  • Pinnacles National Park
  • Kings Canyon National Park

Wycieczka do Kalifornii - Program zwiedzania

Specjalizujemy się w tworzeniu wycieczek Szytych Na Miarę do USA. Przykładowy program zwiedzania Kalifornii znajdziesz w zakładce: Wycieczki

Polskie Biuro Podróży w USA

Firma "Niceland Travel LLC" jest zarejestrowana w stanie Alaska w USA oraz jest czynnym członkiem lokalnych stowarzyszeń łączących firmy turystyczne na Alasce. Praktykujemy najwyższe standardy odpowiedzialnej turystyki, w którą mocno wierzymy. Spełniamy wymogi związane z bezpieczną (dla obu stron) obserwacją dzikich zwierząt; edukujemy gości zarówno przed, jak i podczas wycieczek; przestrzegamy zasad "Leave No Trace"; wierzymy w naukę; promujemy lokalną kulturę oraz swoimi decyzjami wspieramy lokalne społeczności i gospodarkę. 

Bogata sieć kontaktów w USA sprawia, że mamy dostęp do doświadczonych i utalentowanych przewodników praktycznie w każdym rejonie Ameryki Północnej. Zapraszamy na nasze wyprawy do USA! 

Odkryj Północ
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wyprawy na Islandię oraz w inne północne rejony.
Specjalizujemy się w organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół w wersji Self Drive oraz z przewodnikiem.