Ciekawostki

Ciekawostki FLORYDA - Fakty ze Słonecznego Stanu

Damian H.

Floryda, czyli Słoneczny Stan położona jest na południowym wschodzie Ameryki i przyciąga coraz więcej polskich turystów spragniony świetnej pogody i pięknych, piaszczystych plaż. Tego tu na pewno nie brakuje, bo Florydę oblewają wody Zatoki Meksykańskiej oraz Atlantyku. To także trzeci najbardziej zaludniony stan Ameryki z ponad 20 milionami mieszkańców! Poznaj inne ciekawostki o Florydzie. 

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Ciekawostki o Florydzie, które warto poznać przed podróżą: 

1. Floryda jest bardzo płaska. Najwyższczy punkt stanu - Britton Hill znajduje się zaledwie 105 metrów nad poziomem morza. Nie spodziewajcie się tu wzniesień rodem z Parków Narodowych USA czy Alaski. 

2. W Stanach Zjednoczonych Floryda jest największym producentem arbuzów, truskawek, pomarańczy czy pomidorów. Sprzyja temu oczywiście ciepły, słoneczny klimat.

3.Disney World na Florydzie odwiedza średnio pięćdziesiąt tysięcy osób dziennie, a zdarza się, że liczba dobija nawet do stu tysięcy! Przygotujcie się na kolejki. Park jest też tak duży jak prawie całe miasto San Francisco!

disneyland-floryda-ciekawostki.jpg

4. Florydzie daleko do największych stanów Ameryki jak Alaska czy Kalifornia, ale swoim rozmiarem wciąż musi imponować. Powierzchnia Florydy jest zbliżona do Anglii i Walii razem wziętych.

5. Niezależnie od tego gdzie jesteśmy na Florydzie, nigdy nie mamy dalej niż 100 kilometrów do oceanu! Odpowiada za to oczywiście położenie Florydy na półwyspie. Co za luksus!

6. Na Florydzie leży Canaveral - słynny przylądek na którym zlokalizowane jest Centrum Kosmiczne im. Johna Fitzgeralda Kennedy'ego, czyli ośrodek NASA przeznaczony do startów statków kosmicznych oraz startu i lądowań promów kosmicznych. 

nasa-floryda-ciekawostki.jpg

7. Na Florydzie znajdziemy też najwięcej pól golfowych w całej Ameryce. To raj dla miłośników golfa.

8. Floryda jest jedynym miejscem na świecie gdzie krokodyle i aligatory żyją w sąsiedztwie. 

9. Floryda wciąż zyskuje nowych mieszkańców. Ze względu na słoneczną pogodę, a także korzystną politykę podatkową Floryda staje się domem dla nawet kilkuset nowych osób dziennie. Bardzo chętnie przenoszą się tam emeryci.

10. Na Florydzie znajdziemy najstarsze, założone przez Europejczyków miasto w całych Stanach Zjednoczonych. St. Augustine zostało założone już w połowie XVI wieku. 

11. Popularne Key West na Florydzie ma więcej barów w przeliczeniu na mieszkańca niż jakiekolwiek inne miasto w Stanach Zjednoczonych. Zdrówko!