Wycieczki na Alaskę

Kierunki podróży - Alaska
Alaska - wycieczki Self-Drive i z przewodnikiem.
Przykładowy Program

Alaska to największy, najrzadziej zaludniony i najbardziej dziki stan USA. To miejsce, gdzie spotkania z przyrodą są na porządku dziennym i gdzie natura wciąż dyktuje swoje warunki. Twoja wycieczka na Alaskę zostanie stworzona specjalnie dla Ciebie, dzięki czemu zobaczysz tą krainę nie tylko z perspektywy turysty, ale również mieszkańca.

Elizabeth
& Damian

Cześć! Pozdrawiamy Was z dalekiej Alaski, która od kilku lat jest naszym domem. Rozgośćcie się i dajcie znać jak możemy Wam pomóc.

Wycieczka na Alaskę z Niceland

wycieczka Alaska 2023.jpg

Planujesz podróż na Alaskę? Specjalizujemy się w organizacji wycieczek Self-Drive na Alasce oraz kameralnych wycieczkach z przewodnikiem.

W sezonie 2022 z naszego wsparcia skorzystało ponad stu dwudziestu gości z Polski. Organizowane przez nas wycieczki na Alaskę dopasowane są do Twojego budżetu, terminu oraz marzeń, a koszty często okazują się być zbliżone (a niekiedy nawet niższe) niż przy samodzielnej organizacji. Pamiętaj, że dodatkowo otrzymasz od nas wsparcie przedwyjazdowe (konsultacje, program zwiedzania, informatory), pełną organizację podróży (rezerwacje samochodu, noclegów i atrakcji) oraz pomoc na miejscu w razie jakichkolwiek problemów. 

Zobacz: Opinie naszych gości

Wyprawy na Alaskę - dlaczego z nami? 

Jesteśmy obecnie jedynym polskim organizatorem i agentem turystyki na Alasce. Nasza firma zarejestrowana jest w stanie Alaska, gdzie współpracujemy z najlepszymi partnerami w branży turystycznej. Wierzymy, że mieszkając na Alasce możemy zagwarantować Ci przygodę życia, która będzie niezapomniana, wartościowa, autentyczna oraz bezpieczna. Nasi goście mogą liczyć nie tylko na wsparcie przedwyjazdowe, ale także w trakcie zwiedzania. Taka pomoc okazuje się przydatna zarówno przy wyborze restauracji czy atrakcji, ale także w sytuacjach problemowych takich jak zagubiony bagaż, opóźniony lot, odwołane atrakcje, trudne warunki pogodowe, awaria samochodu, choroba czy inne wypadki losowe. 

wycieczka-alaska-self-drive.jpg

W wolnym czasie sami uwielbiamy korzystać z uroków Alaski. Pasjonujemy się obserwacją zwierząt oraz aktywnością na świeżym powietrzu. Wciąż lubimy odkrywać nowe miejsca i dzielić się wrażeniami z naszymi gośćmi. Wszystkie nasze sugestie związane z podróżą na Alaskę są szczerze i wynikają z lokalnego doświadczenia. Jesteśmy także autorami książki "Alaska. Przystanek na krańcu świata", która jest dostępna we wszystkich księgarniach w Polsce. Naszym celem jest promocja Alaski w Polsce. 

przewodnik_alaska_damian_elizabeth.jpg

Mieszkając na Alasce zdobyliśmy doświadczenie i wiedzę oraz nawiązaliśmy liczne lokalne kontakty. Wszystkie realizowane przez nas programy wycieczek na Alaskę przetestowaliśmy na własnej skórzeWierzymy, że to wartość, której nie da się łatwo zastąpić.

Self-Drive na Alasce - samodzielna podróż z lokalnym wsparciem

wycieczka-na-alaske-self-drive.jpg

Wycieczki Self-Drive na Alaskę to nasza specjalność! 

To świetne rozwiązanie dla małych grup, które chcą samodzielnie eksplorować Alaskę, a przy tym realizować mądrze stworzony program, skorzystać z najlepszych atrakcji oraz mieć świadomość, że przed i podczas podróży mają lokalne wsparcie. W sezonie 2022 z naszego wsparcia skorzystały liczne grupy z Polski, a ich opinie znajdziesz tutaj: Opinie 1 i tutaj: Opinie 2.

W ramach pakietu Self-Drive oferujemy

  • personalizowany program zwiedzania Alaski,
  • komplet rezerwacji: samochód, noclegi i atrakcje,
  • wsparcie przedwyjazdowe: szczegółowy program zwiedzania, mapki, informatory,
  • konsultację przedwyjazdową (Skype, WhatsApp, etc.),
  • lokalne, całodobowe wsparcie w razie jakichkolwiek problemów. 

Warto pamiętać, że samodzielne wycieczki na Alaskę to rozwiązanie najbardziej przyjazne portfelowi. Zachęcamy do kontaktu

Wycieczka na Alaskę z przewodnikiem

Wycieczki na Alaskę z przewodnikiem organizujemy tylko na zamówienie. Chcemy, aby Twoja podróż była niezapomniana i dopasowana do Twoich potrzeb oraz marzeń. Wyprawy na Alaskę organizujemy dla rodzin oraz grup, które chcą podróżować we własnym gronie

Jesteśmy obecnie jedynymi polskojęzycznymi przewodnikami mieszkającymi na Alasce, dlatego nasz kalendarz wypełnia się dość szybko. Wyjazdy z przewodnikiem warto planować nawet na 9 miesięcy przed planowaną podróżą. 

alaska_z_przewodnikiem_wycieczka.jpg

Wyprawa na Alaskę - dla kogo? 

Alaska to fantastyczne miejsce dla podróżników, którzy uwielbiają bliski kontakt z przyrodą. To raj dla wędrowców, miłośników zwierząt, a także osób, które podczas wakacji cenią sobie aktywność na świeżym powietrzu. Wycieczka na Alaskę to także świetny wybór dla miłośników fotografii, którzy na miejscu doświadczą niekończących się możliwości do poprawy swojego warsztatu. 

Alaska to dobry pomysł na urlop zarówno dla podróżujących indywidualnie czy par, a także rodzin z dziećmi. Na miejscu, także na najmłodszych podróżników, czeka moc atrakcji - rejsy na obserwację wielorybów, pływanie kajakami, bezpieczna obserwacja zwierząt czy niesamowite Parki Narodowe. Na Alasce nie da się nudzić. 

alaska-wycieczka-usa.jpg

Najlepszy czas na Alaskę

Najlepszym okresem na pierwszą wizytę na Alasce jest niewątpliwie lato.

W miesiącach od połowy maja do połowy września dni na Alasce są bardzo długie, a pogoda sprzyja aktywności oraz zwiedzaniu. W tym czasie miejscowa przyroda jest w swoim rozkwicie, a zwierzęta są najaktywniejsze. Wiele zależy od Twoich marzeń - jeżeli priorytetem są wędrówki, to najlepszym czasie będzie druga połowa lipca i sierpień; jeśli marzysz o obserwacji niedźwiedzi w Brooks Falls to warto odwiedzić Alaskę w lipcu lub pierwszej połowie września; a jeżeli chcesz uniknąć najwyższych cen oraz ludzi to wybierz późną wiosnę lub wczesną jesień. 

Nasz wybór: Najlepszy czas na pierwszą wycieczkę na Alaskę to miesiące letnie. Każdy z nich ma nieco inną charakterystykę, dlatego warto zastanowić się co jest dla Ciebie priorytetem. Maj, czerwiec, lipiec, sierpień oraz wrzesień to świetne miesiące na podróż na Alaskę. 

Więcej o pogodzie na Alasce w poszczególnych miesiącach przeczytasz w naszym artykule: Kiedy Wybrać Się Na Alaskę. 

alaska-podróż-niceland.jpg

Największe Atrakcje Alaski

Na Alasce spotykają się ze sobą wszystkie żywioły i siły przyrody. Najlepsze atrakcje Alaski związane są przede wszystkim z nieokiełznaną naturą. 

Parki Narodowe na Alasce

Parki Narodowe to wizytówka Stanów Zjednoczonych, a te na Alasce są największymi w całej Ameryce. Alaska ma aż osiem parków narodowych i tylko Kalifornia przebija nas pod tym względem. Większość z parków na Alasce nie jest łatwo dostępnych, ale przy odrobinie chęci i planowania można się nimi zachwycać. Zdecydowanie warto! 

Góry, góry, góry

Nie mamy wątpliwości, że to właśnie wysokie szczyty kojarzą Ci się z Alaską. I masz całkowitą rację! Na Alasce znajduje się aż trzydzieści pasm górskich, w tym niesamowite góry Wrangla, góry Alaska czy góry Chugach. Alaska szczyci się także siedemnastoma z dwudziestu najwyższych szczytów całych USA, na czele których stoi oczywiście Góra Denali - najwyższy szczyt całej Ameryki Północnej.

Zwierzęta na Alasce

Zwierzęta to kolejna wizytówka naszego pięknego stanu. Na Alasce żyje ponad trzydzieści tysięcy niedźwiedzi brunatnych, sto tysięcy niedźwiedzi czarnych oraz kilka tysięcy niedźwiedzi polarnych. Masywne łosie spokojnie spacerują po naszych ulicach, a nad głowami latają przepiękne orły. Alaska to także fantastyczne miejsce do obserwacji wielorybów, na które zawsze zabieramy naszych gości. 

Lodowce 

Niestety, zmiany klimatu nie oszczędzają Alaski, a nasze lodowce są pierwszymi ofiarami wzrostu temperatury. Wciąż jednak istnieje na Alasce mnóstwo możliwości do ich obserwacji. Spacer po lodowcu Matanuska, wycieczka statkiem do lodowca Portage czy wędrówka górska do Harding Icefield to tylko kilka możliwości, z których korzystamy podczas wycieczek na Alaskę. W naszym stanie wciąż znajduje się ponad sto tysięcy lodowców! 

Wędkarstwo na Alasce

W naszym stanie znajdują się trzy miliony jezior i dziesiątki tysięcy rwących rzek, które w okresie letnim tętną rybim życiem. Od maja do września warunki wędkarskie na Alasce są fantastyczne, a swoich sił można spróbować na lokalnych wodach. Świetną atrakcją jest wycieczka na połów halibuta czy wędkowanie na rzece Kenai, która latem bulgocze od ogonów pięciu rodzajów łososi. 

alaska-wyprawa-niceland.jpg

Zorza polarna na Alasce

Alaska to także świetne miejsce do obserwacji zorzy polarnej. Gdy dni polarne się kończą, a noce stają się odpowiednio ciemne, nad głowami mieszkańców regularnie zaczynają tańczyć magiczne światła. Wycieczki na poszukiwanie zorzy organizujemy w okresie jesiennym oraz zimowym. 

Loty widokowe na Alasce

W naszym stanie nie ma zbyt wiele dróg lądowych, dlatego niezwykle ważną rolę odgrywają tu tzw. Air Taxi, czyli taksówki powietrzne. Latem, małe samoloty służą przede wszystkim turystom, którzy za ich pomocą dostać mogą się w niedostępne regiony Alaski. Obserwacja Góry Denali z pokładu awionetki, lądowanie na lodowcu czy przelot nad Parkiem Narodowym Wrangla - Św. Eliasza zawsze robią niesamowite  wrażenie. 

Urokliwe miasteczka i ciekawa historia

Alaska to także interesujący ludzie, którzy zdecydowali mieszkać się w tak odizolowanym stanie Ameryki. Na miejscu odwiedzamy najpiękniejsze miasteczka Alaski,  a także odkrywamy niezwykłą historię tego kawałka świat, która kryje się w opuszczonych kopalniach złota czy niedostępnych wioskach rdzennych mieszkańców Alaski. 

Odkryj Północ
z Niceland

Zapraszamy na nasze wycieczki na Alaskę, wyprawy na Islandię oraz w inne północne rejony.
Specjalizujemy się w organizacji kameralnych podróży dla rodzin i przyjaciół w wersji Self Drive oraz z przewodnikiem.